Asmeninių kvepalų gamyba – nuostabus užsiėmimas, kuris leidžia mėgautis įvairiais aromatais, stebėti, kaip jie sąveikauja tarpusavyje, kaip dera su mūsų pasaulėžiūra, įpročiais, emocijomis. Šis įrašas yra mano, kaip aromaterapijos lektorės ir natūralių kvepalų dirbtuvių vadovės, mintys ir patirtis supažindinant norinčius su augalinių kvapų pasauliu.
Kvapo įtaiga stipresnė už žodžius, reginius, jausmus ir valią. kvapo įtaigai neįmanoma atsispirti, jis patenka į mus kaip oras į plaučius, jis užlieja mus, tiesiog užtvindo ir niekas negali nuo jo apsiginti. “                                                                                                                         Patrick Süskind.
Kvapai skatina emocijas, tiek geras, tiek ir blogas… Kvapas sukelia prisiminimus, jis turi galimybę reguliuoti mūsų emocijas, mintis, net veido išraiškas! O kiek skirtingų kvapų ir jų derinių vyrauja pasaulyje, esu garantuota, kad jų visų nei vienas žmogus Žemėje nėra išuostęs!
Šiandien noriu trumpai pasidalinti savo įžvalgomis apie asmeninių kvepalų gamybą ir kokius jausmus šis procesas gali sukelti. Ne paslaptis, kad vedu kvepalų dirbtuves, bet turbūt dažnas pagalvoja: kaip tai vyksta? kaip įmanoma per kelias valandas trunkantį užsiėmimą pagaminti “šedevrą”?
Asmeninių kvepalų gamyba
Asmeninių kvepalų gamyba pradedama nuo kvapų paletės išrinkimo ir, svarbiausia, nusiteikimo derinti skirtingus kvapus ir noro juos pažinti. Dažnai į mano užsiėmimus atvyksta asmenys, kurie gauna dovanų “Kvepalų gamybos dirbtuves” ir prisipažįsta, kad eidami nesitiki nieko “gero” pagaminti, nes kaip įmanoma pačiam susimaišyti kvepalus! Po užsiėmimų tie patys asmenys tiesiog švyti ir dėkoja už atvertas galimybes! Žinoma, visada perspėju, kad pirmą kartą gamindami kvepalus gal ir nesukursite to vienintelio savo kvapo, bet su kiekvienu aromatingos medžiagos lašeliu vis labiau suprasite, ką čia veikiate ir kaip tas vienas lašelis įtakoja visą kvapų dermę! Labai svarbu bet kokius kvapus uostyti pačiam neprisikvėpinus, tam, kad pašaliniai kvapai  netrukdytų mums „apčiuopti“ ir pajausti nuostabius aromatus, tvyrančius aplink mus. Taip, galėčiau patikinti, kad net oras visada turi kvapą: pušyno oras naktį kvepia drėgme ir gaiva, o karštą ir saulėtą dieną svaigina savo saldumu!
Nuotraukoje nuostabūs buteliukai su skirtingų spalvų lipdukais ant kamštelių viršaus ( tai – bazinė, vidurinė ir viršutinė natos). Skaidraus stiklo buteliukuose matote jau pagamintus kvepalus (neužkimštas buteliukas piltas sluoksniais ir dar neišmaišytas – kiekvienas sluoksnis simbolizuoja skirtingą natą – bazinę, vidurinę, viršutinę ir bazinį aliejų, kuris tarsi “užrakina” kvapą ir leidžia jį lengviau paskirstyti ant odos):

NATŪRALŪS KVEPALAI gaminami tik iš natūralių medžiagų: eterinių aliejų, absoliutų, atarų ir kt.
Išrinkę naudojamas medžiagas, visas jas susistatome priešais save, kiekvieną užsilašiname ant popierinės juostelės ir leidžiame nosiai prisijaukinti kvapus. Vėliau išsirenkame tik tas medžiagas, kurias naudosime kvepalų gamybai ir suglaudžiame išrinktus popierėlius, juos švelniai pavėdiname palei nosį. Uostant daug kvapų svarbu daryti pertraukas, kartkartėmis pauostyti kavos pupelių ir atsigerti švaraus vandens. Renkantis kvapus yra svarbu saikas, geriau pradėti nuo mažesnės sudėties kvepalų, nei proceso pabaigoje nusiminti dėl kvapų nesuderinamumo Jūsų nosiai.
Išsirinkus kvapus, sudaromas formulės skeletas, kurį naudosime mūsų kvapo kūrimui. O čia ir prasideda svarbiausi kūrybiniai momentai ir labai dažnai būna taip, kad lašų pavidalu kvapas yra visai kitoks, nei ant popierėlio ir kelis kvapus iš savo paletės norime pakeisti kitais. Formulės pasirinkimą įtakoja ir tai, kokius kvapus naudojate, kokius kvepalus norite pagaminti (aliejinius, purškiamus, kvepalus plaukams ar kietuosius tepamuosius kvepalus).
Apsisprendus dėl formulės gairių ir būsimų kvepalų pavidalo, pradedamas maišyti kvapas: lašelis po lašelio, čia skubėti neverta, reikia tarsi susigyventi su kvapu, juo mėgautis.
Viską apvainikuoja paskutiniai lašeliai ir mūsų aromato patalpinimas į pasirinktą bazę bei buteliuką. Pagamintas kvapas nenaudojamas iškart, rekomenduojama jį palaikyti, kad visi kvapai spėtų susilieti į visumą, į vieną dermę, bet nedaugelis išlaukia, nes taip miela naudoti savo kūrybos vaisių, kuris apgaubia odą švelniu, intymiu aromatu, tarsi priglunda prie odos ir susilieja su odos kvapu, todėl yra vos juntamas, bet neerzinantis aplinkinių, o mus tik džiuginantis!
Šiame straipsnyje trumpai aprašiau, kaip vyksta natūralių kvepalų gamybos užsiėmimai. Detalių neatskleidžiu, palieku vietos Jūsų vaizduotei ir žingeidumui.
Norėdami sukurti sau ar artimajam natūralius kvepalus, o gal ir atverti kelius į saviraišką ir kūrybines gelmes, rašykite man el. paštu: aistra@gamtoskvapai.lt
Teksto autorė: Aistra PAPAITĖ – projekto www.gamtoskvapai.lt įkūrėja, autorinių seminarų lektorė, chemikė, sertifikuota aromaterapeutė, natūralios kosmetikos gamybos ir natūraliosios parfumerijos specialistė.

Klientų atsiliepimai

Trys valandos tarp kvapų, spalvų ir formų... O kur dar begalė informacijos ir teigiamų emocijų ☺️. Ir pilnas krepšys pasigamintų produktų: muiliukų, vonios druskų, sviestų ir kitų malonumų😊🦋. Sudalyvaukite ir Jūs-tikrai liksite maloniai nustebinti😚. Sėkmės Jums, Aistra!
Daiva Baubliene
Daiva Baubliene
2019-04-14T16:04:57+0000
Puiki kvepalų gamybos pamoka..tiek įspūdžių ir naujų žinių.Pasigaminau su Jūsų pagalba kvepalus kurių senai norejau..Labai didelis ačiū ir sekmės Jūms.💐🌷🌺
Liudmila Pastuchova
Liudmila Pastuchova
2019-04-06T21:06:51+0000
Puikiai praleistas laikas kvepalų gamybos pamokoje, tikrai drąsiai rekomenduoju išbandyti nebandžiusiems, o ir pati mielai sudalyvaučiau dar kartą 😉
Raminta Matulytė
Raminta Matulytė
2018-08-30T12:15:43+0000
Tai nuostabu🌸🌸🌸🌸🌸jūs ir tai ką kuriate nepakartojama🙏🙏🙏 ačiū💗
Lina Vingienė
Lina Vingienė
2018-08-15T18:56:41+0000
Ačiū, Aistra :* Esi nuostabi ir nostabu visą ką darai! Dėkoju už pirkinius ir konsultacijas, viskas taip moteriška ir su meile <3
Vaiva Wengel
Vaiva Wengel
2017-08-08T20:03:12+0000
Nuostabiai praleistas laikas gaminant kvepalus! Labai labai ačiū! 🙂
Ugne Zibolyte
Ugne Zibolyte
2017-07-22T04:52:10+0000
Labai džiaugiuosi apsilankiusi Jūsų kvepalų gamybos užsiėmime. Puikiai praleistas rytas jaukioje studijoje su šaunia kompanija. Aistra - nuostabi mokytoja, šiltas ir geras žmogus. Būtinai sugrįšiu. Ačiū. 🙂
Tiesiog Regina
Tiesiog Regina
2017-02-08T21:53:31+0000
Miela Aistra, Ačiū už nuostabią kelionę i fantastišką kvapų pasaulį. Nekantrauju išbandyti susikurtus kvepalus, jaučiu, kad su Jūsų pagalba pasigaminau savo kvapą! Ačiū Jums už dar vieną aistrą mano gyvenime! Iki kitų susitikimų!
Virginija Armonienė
Virginija Armonienė
2017-01-29T06:48:25+0000
Kvapniausiai praleistas laikas! Vyras džiaugiasi dovana, o ir aš, atėjusi tik stebėti procesą, pati jame sudalyvavau (ir tuščiomis neišėjau) 🙂 Puiki mokytoja, neperšanti savo nuomonės - labai profesionaliai patarianti, subtiliai ir maloniai bendraujanti. Išėję jautėmės pailsėję ir patyrę kažką visiškai naujo. Ačiū!
Saida Jurkų
Saida Jurkų
2017-01-15T19:56:19+0000
Puiki mokytoja, laikas dirbtuvėse tiesiog praskriejo. Ačiū už atsakymus papildomiems klausimams, geranoriškumą. Jauki ir kvapni studija, rekomenduoju.
Eglė Miceikienė
Eglė Miceikienė
2016-11-09T20:36:14+0000
X