Skip to main content

Asmeniniai kvepalai, individualus kvapas, personalizuoti produktai yra neatrastas lobis masinės gamybos klestėjimo amžiuje. Juk savo individualumą slepiame po devyniais užraktais, vis dar gaji nuomonė, kad išsiskirti nevalia, reikia būti tokiu, kad tilptum į visuotinius rėmus. Ir aš ne apie mūsų individualumo kaip asmenybės paieškas, bet apie galimybę rinktis ir susikurti savo asmeninius kvapus ar kitus produktus.

Turbūt rasčiau daug panašiai mąstančių kaip ir aš – daugelį kosmetikos produktų pagaminu pati ir to mokau kitus, renkuosi natūralios kilmės kokybiškus ingredientus ir nuolat plėsdama savo žinias išbandau įvairias gamybos technikas, gebu greitai sukurti individualizuotą formulę. Žinoma, jei kalbėtume apie masinės gamybos produktų kūrimą – ir laiko, ir pastangų tai reikalauja, nes užsakovas (pvz., kosmetiką gaminanti įmonė) naudoja tik tam tikro tiekėjo žaliavas ir man kaip kosmetikos formuluotojai reikia prisitaikyti ir apriboti save vien tik jų tiekėjų siūlomomis žaliavomis, kartais tai būna tik aromaterapija, o kartais vien tik kosmetikos gamybai skirtos žaliavos. Dažniausiai pigios, bet neatsižvelgiama nei į kokybę (pvz., naudojami rafinuoti aliejai, jie pigesni už kvapnius ir išraiškingą spalvą turinčius nefarinuotus, kurie, beje, ir greičiau genda, kas taip pat neprideda privalumo masinės gamybos versle).

Bet argi kas gali būti tikras, kad vienas aromaterapinis produktas ar masinės gamybos kremas bus veiksmingas visiems, patiks jo tekstūra, spalva, kvapas, naudojami ingredientai. Žinoma, atliekami įvairūs testai, rašomos saugos ataskaitos, gamyba griežtai reglamentuota. Štai čia vartotojui prasideda ilgos paieškos rasti tobulą produktą – bandome skirtingų prekinių ženklų, skirtingos sudėties gaminius, bet vis nerandame to vieno tobulo, o jei ir randame – tokį patį turi ir draugė, mama ar dar kas nors iš pažįstamų rato. Vienok puiku, nes galime pasidalinti patirtimi kaip mums sekasi naudoti tą produktą, kuo jis patinka/ nepatinka, bet argi nenorėtumėte, kad asmeniškai Jums būtų kuriami gaminiai, kai gamintojas derina su Jumis ne tik gaminio kiekį bei kainą, bet ir kvapą ir kitas savybes. Žinoma, anksčiau ir aš naudojau masinės parfumerijos kvapus ir džiaugiuosi, kad turėjau savo mėgiamiausius, kurių kitur neužuosdavau, tai man padėdavo išsiskirti. O dabar man pakanka įeiti į prekybos centrą ir jau pagal kvepalų šleifą galiu nusekti kur kokiu kvapu pasidabinęs žmogus nuėjo. O jei tas kvapas dėvimas kelių man žinomų žmonių, visada jį su tais žmonėmis sutapatinu ir galvoju, o čia apsilankė „Rasa ar Lina“, nes abi naudoja tuos pačius kvepalus.

Kaip suprantate, kvapas yra tam tikra informacijos forma ir apie mus gali pasakyti daugiau nei mes iš kvapo tikimės. Pavyzdžiui, „keistus“, nepopuliarius aromatus besirenkantys žmonės dažniausiai būna platesnio požiūrio, labiau išsilavinę, o štai saldaus „barbiško“ aromato savininko net įvaizdį savo akyse galime regėti vien užuodę panašias natas. Dažnai kvepalų pasirinkimą įtakoja ir reklama, draugų ar autoritetingų asmenų pasirinkimai, o kartais pakanka tik išgirsti, kad draugė perka kvepalus iš „X“ parduotuvės, tai kaip gi aš joje neapsilankysiu ir ko nors neišsirinksiu. Ir visa tai nėra blogai, tiesiog iškėliau temą pamąstymui kaip viskas gyvenime vyksta ir kas mus įtakoja vieniems ar kitiems sprendimams. Labai daug apie kvapus ir asmenybių skirtumus išmokau vesdama aromaterapijos ir kvepalų gamybos sesijas bei mokydamasi aromapsichologijos bei aromadiagnostikos.

Kvepalų gamyba

O kokius kvepalus Jūs naudojate? Ar kada bandėte natūralius, botaninius kvepalus? Jei dar nebandėte, siūlau išbandyti, o tam Jums prireiks:

  • Bazinės natos kvapų (pačiulė, vetiverija, santalas…)
  • Vidurinės natos kvapų (levanda, rožė, pelargonija, frangipani…)
  • Viršutinės natos kvapų (apelsinas, bergamotė, žalioji citrina…)
  • Augalinio aliejaus. Rekomenduoju rinktis simondsijų ar kokosų (frakcionuotas) aliejų, bet pasirinkę abrikosų kauliukų ar slyvų kauliukų aliejus tikrai nenusivilsite, nes kvapui suteiksite papildomos, viliojančios, įtraukiančios „amareto“ natos.
  • Tuščio buteliuko, kuriame patalpinsite savo pagamintą kvapą.
  • Stiklinėlės ar mažos taurelės kvapo maišymui.

Pradėkime asmeninių kvepalų gamybą:

  • Ant popieriaus juostelių užlašinkite savo turimus kvapus (naudokite nebūtinai mano išvardintus, galite rinktis tuos eterinius aliejus ar kitus kvapus, kuriuos turite.
  • Kiekvieną kvapą įvertinkite, pasižymėkite Jums labiausiai patikusius.
  • Patikusius kvapus sudėkite į bendrą kvapų paletę. Jei bendras kvapas Jums malonus, pradėkite maišymą.
  • Stiklinėlėje po 1 lašą derinkite pasirinktus aromatus. Pradžiai išbandykite 10 proc. koncentraciją ir didinkite pamažu. Ką tai reiškia? Jei gaminate 10 ml kvepalų, tai Jums prireiks 1 ml kvapo lašelių (bendras kiekis) ir 9 ml aliejaus.

Plačiau apie kvepalų gamybos niuansus galite sužinoti PARFUMERIJOS pamokose, kurias jau pradėjau vesti individualiai, nuotoliniu būdu. Rugsėjo ir spalio mėn. galiu priimti 2 mokinius. Pamokos kaina 50 EUR dalyvaujant vieną kartą (pavyzdžiui, jei jau gaminate, bet turite specifinių klausimų, norite patarimų), 4 susitikimų kaina 160 EUR – padedu kurti kvapo formulę, mokau parfumerijos pagrindų ir kvapo maišymo subtilybių, atsižvelgiant į saugumo gaires bei tinkamą kvapų pasirinkimą.

Norinčius turėti ASMENINIUS KVEPALUS, kviečiu išbandyti ir ASMENINIŲ KVEPALŲ KŪRIMO PASLAUGĄ: https://www.gamtoskvapai.lt/produktas/asmeniniu-kvepalu-kurimas-nuotoliniu-budu/

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X