Skip to main content

Kviečiu pasižiūrėti  trumpą reportažą apie pušų pumpurus:

Pušys žaliuoja ir džiugina mūsų akis visus metus. Lietuvoje paplitusi paprastoji pušis (Pinus sylvestris), tačiau sutinkama ir kitų rūšių (kalninė pušis ir t.t.).

Vaistinei žaliavai naudojami pušų spygliai, renkami dažniausiai ankstyvą pavasarį (kol dar spaudžia šaltukas) bei pušų pumpurai (renkami kovo – balandžio mėn.). Iš pušų spyglių bei pumpurų galima virti nuovirus, sirupus, distiliuoti hidrolatus ar naudoti šias pušies dalis arbatoms.

Pušų pumpurai kvapnesni už pušų spyglius, padengti kvapniais ir lipniais sakais. Renkant pušų pumpurus rankos bus aplipusios sakais ir labai skaniai kvepės! Įkvėpkite nuostabaus aromato!

Pušų pumpurai renkami sausu oru neišsiskleidę, brinkimo metu, miško kirtavietėse arba nuo 10 ir daugiau metų amžiaus medžių apatinių ir šoninių šakų.  Hidrolatams galite naudoti tiek šviežią, tiek džiovintą žaliavą. Džiovintą žaliavą laikykite popieriniuose ar medvilniniuose maišeliuose.

Pušų preparatai nerekomenduojami, jei padidėjęs kraujo spaudimas, sergant inkstų ar kepenų ligomis, taip pat, turint alergiją pušims. Visada pasitarkite su gydytoju ar kitu kompetetingu asmeniu.

Planuojate pušų pumpurus distiliuoti? Apie augalų distiliavimą galite sužinoti 3 valandų trukmės nuotoliniuose (video) mokymuose. Juos rasite čia.

Daugiau apie pušų pumpurų bei spyglių panaudojimą galite skaityti čia:

https://www.gamtoskvapai.lt/blogas/pusu-hidrolato-gamyba/

https://www.gamtoskvapai.lt/blogas/pusu-spygliu-nauda-musu-sveikatai-ir-groziui/

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X