Skip to main content

Džiovintų erškėtrožių žiedlapių hidrolato gamyba

Hidrolatai – gėlių (augalų) vandenys, hidrozoliai, hidroliatai, distiliatai. Hidrolatai naudojami veidui, kūnui, plaukams, net maistui (pvz., rožių hidrolatas mėgiamas konditerijoje, bazilikų hidrolatas puikiai paskanina įvairius patiekalus, žaliuosius kokteilius). Hidrolatai ypač mėgiami aromaterapijoje, tad jei bent kiek domitės aromaterapija bei jos taikymu, Jums būtina išbandyti hidrolatus, o dar labiau – hidrolatų gamybą.

Pavasaris ir vasara yra pats geriausias laikas augalinės žaliavos rinkimui bei hidrolatų distiliavimui, tačiau galite distiliuoti ir džiovintą žaliavą, ne tik šviežią.

Šiemet jau distiliavau spyglius (eglių, pušų), pumpurus (beržų, pušų), šalpusnių žiedus ir kitus augalus, o šiandien prisiminiau, kad kažkur spintoje, užslėptoje dėžėje turiu pernykščių erškėtrožių žiedlapių. Pirma mintis juos prisiminus – koks kvapnus erškėtrožių hidrolatas! Džiovinti erškėtrožių žiedlapiai neprarado savo nuostabaus kvapo ir buvo patalpinti į alembiką distiliavimui – hidrolato gamybai (apie šviežios žaliavos erškėtrožių hidrolato distiliavimą jau rašiau čia).

ersketrozes

Distiliavimo procesas

Džiovintus erškėtrožių žiedlapius sudėjau į varinį alembiko puodą ir užpyliau vėsiu vandeniu, sujungiau visas alembiko dalis, įjungiau kaitinimą ir laukiau pirmųjų erškėtrožių hidrolato lašų.

Po distiliavimo proceso, nustačiau erškėtrožių hidrolato pH, stebėjau hidrolatą per mikroskopą bei surašiau visas detales apie hidrolatą.

Daugiau apie augalų distiliavimą galite sužinoti 3 valandų trukmės nuotoliniuose (video) mokymuose. Juos rasite čia.

Pasigrožėkite mano darytais džiovintų erškėtrožių žiedlapių vaizdais pro mikroskopą:

pro mikroskopąErškėtrožių hidrolatas

Erškėtrožių hidrolatas (lot. Rosa centifolia) labai kvapnus, primena rožių kvapą, jo kvapas yra labai švelnus ir moteriškas.

Erškėtrožių hidrolatas tinkamas visiems odos tipams, o ypač sausai, jautriai, brandžiai, nuvytusiai odai. Jis drėkina, ramina odą. Vasarą tai vienas geriausių hidrolatų odos gaivinimui, jis puikiai ramina ir nudegimus bei odos išbėrimus. Erškėtrožių hidrolatas puikiai papildo namų gamybos kremus, losjonus. Jį galima derinti su kitais hidrolatais ir išgauti unikalius mišinius bei jų kvapus.

hidrolatas

Jei dar neturite alembiko, jį galite įsigyti mūsų el.parduotuvėje (visada mielai pakonsultuojame dėl augalų distiliavimo).

Jau galite registruotis ir į distiliavimo seminarus, kurių metu sužinosite apie hidrolatų ir eterinių aliejų gamybą, savo akimis pamatysite ditiliavimo procesą, sužinosite, kuo ypatingi hidrolatai, kam jie naudojami, iš kokių augalų galite distiliuoti bei išgirsite daug naudingos informacijos + parsinešite šviežiai distiliuoto hidrolato. O jei norite individualios konsultacijos (distiliavimo, kosmetikos gamybos namuose, aromaterapinės konsultacijos), rašykite ir sutarsime dėl Jums patogaus laiko. Individualios konsultacijos ir pamokos vyksta Vilniuje arba internetu.

O čia viena iš pasiruošimo distiliavimui akimirkų:

20160515_123331

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, augalų distiliavimo (hidrolatų gamybos) konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X