Skip to main content

Video reportažas apie alembiko sudėtines dalis:

Alembikas. Dar vadinamas distiliavimo aparatu, distiliatoriumi, skirtas augalų distiliavimui. Populiariausi yra variniai alembikai, gaminami Portugalijos meistrų, pagal senąsias tradicijas. Varis, kaip žinoma, turi antibakterinių savybių, yra geras šilumos laidininkas, atsparus korozijai, dėl to puikiai tinka tokiam subtiliam procesui kaip augalų distiliacija. Dar galime sutikti distiliavimui skirtų prietaisų, pagamintų iš nerūdijančio plieno, distiliuoti galima ir su laboratoriniu distiliatoriumi. Variniame alembike galime distiliuoti augalinę žaliavą ir gauti augalų / gėlių vandenis arba kitaip hidrolatus. Dažnai ant hidrolatų paviršiaus galime pamatyti ir eterinio aliejaus sluoksnį, tačiau tai priklauso nuo Jūsų alembiko dydžio bei naudojamos žaliavos. Distiliuoti galima tiek džiovintą, tiek šviežią žaliavą.

Alembiko sudėtinės dalys. Alembiką sudaro 3 dalys: varinis puodas, į kurį dedama žaliava bei pilamas vanduo, vadinamasis gulbės kaklas bei aušintuvas, jame vanduo turi būti visada šaltas.

Distiliavimas. Distiliuoti galima ir lauke, ir namuose, ir laboratorijoje. Distiliavimui variniame alembike tinkama ir džiovinta, ir šviežia žaliava, tad distiliavimo procesu bei savais hidrolatais galite mėgautis ištisus metus. Į alembiko puodą įdedame sietelį, skirtą tam, kad žaliava neprisviltų, jei kartais nestebėtumėte proceso arba įpiltumėte per mažą kiekį vandens. Tuomet galite krauti augalinę žaliavą,  kuri vėliau bus užpilta vėsiu vandeniu (galima daryti ir atvirkščiai). Alembiko neužpildykite pilnai, nes galite sugadinti procesą, rekomenduojama užpildyti ¾ alembiko tūrio. Sujungiame visas dalis, į aušintuvą įpilame šalto vandens, įjungiame kaitinimo šaltinį ir laukiame pirmųjų hidrolato lašelių, jie turi būti skaidrūs, jei matote tekantį arbatos spalvos skystį – gaunate arbatą, o ne hidrolatą. Po kiekvienos žaliavos distiliavimo kruopščiai išplaukite alembiką, jei reikia, išvalykite švelniu audiniu, nenaudokite abrazyvinių medžiagų.

Linkiu sėkmės distiliuojant augalus!

Chemikė – aromaterapeutė Aistra Papaitė

Alembiką galite įsigyti mūsų el. parduotuvėje: https://www.gamtoskvapai.lt/produkto-kategorija/alembikai/

Jei Jus domina aromaterapinė konsultacija arba norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui arba norite išmokti distiliuoti augalus, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi ir užsisakykite asmeninę konsultaciją.

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X