Skip to main content

Alembikas (distiliavimo aparatas)

Alembikas – tai varinis prietasas, skirtas hidrolatų bei eterinių aliejų gavimui. Augalų distiliavimas visada žavi ir įkvepia, tai kruopštus ir gana ilgas procesas, reikalaujantis atsakingumo, žinių ir nepaprasto, bet ir nesudėtingo naudoti kiekvienuose namuose varinio prietaiso – alembiko (distiliavimo aparato).
Alembikas

Alembiką įsigyti galite čia

Alembikas – hidrolatų ir eterinių aliejų gamybai

Alembikas (distiliavimo aparatas), naudojamas hidrolatų gavybai, didesni aparatai ir eteriniams aliejams distiliuoti. Hidrolatai – natūralūs tonikai veidui, puikūs purškikliai vasaros metu, padedantys apsisaugoti nuo karščio ir kaitros, sudrėkinti odą. Taip pat, jie tinka kūno, patalpų bei drabužių kvėpinimui, plaukų priežiūrai ir naudojami natūraliose kosmetikos priemonėse kaip puiki žaliava, ypač tinkami kremų, losjonų gamyboje ir vaikų bei kūdikių odos priežiūrai. Hidrolatus saugu naudoti grynus ant odos, plaukų ar drabužių, jie maloniai kvepia, todėl gali būti naudojami ir kvėpinimuisi, kai kurie hidrolatai mėgiami maisto gamyboje, pvz., rožių, nerolio, melisų hidrolatai naudojami ruošiant daugelį patiekalų. Aš labiausiai mėgstu purkšti hidrolatu veidą, kūną bei plaukus po dušo procedūrų arba karštomis dienomis, tai taip puikiai atgaivina ir drėkina odą, net kremas nebūtinas!

Alembiko naudojimas

Alembikas (distiliavimo aparatas) gaminamas iš vario, varis turi antibakterinių ir antikorozinių savybių, todėl puikiai tinka tokiame aparate, kur būtina švara. Alembikas gali būti skirtingų išmatavimų, pats optimaliausias ir tinkamas distiliuoti augalus namuose bei neužimantis daug vietos yra 5L alembikas. Geriausia, jei alembiko komplektacijoje yra varinis sietelis. Ant varinio sietelio alembike yra dedama žaliava, norint išvengti prisvilimo. Taigi, į alembiką pirmiausiai įdedamas sietelis, ant jo dedama šviežia arba džiovinta žaliava ir užpilama šaltu vandeniu. Alembikas sandariai uždaromas, paruošiamas indas, kuriame bus renkamas hidrolatas ir įjungiamas kaitinimas. Tikras džiaugsmas išvysti pirmuosius hidrolato lašelius! Kartais ant hidrolato viršaus galime pastebėti eterinio aliejaus sluoksnį, kuris gali būti atskirtas dalijamojo piltuvo pagalba.

Alembikas

Alembiką įsigyti galite čia

Ką galima distiliuoti su alembiku?

Norėdami distiliuoti aplink augančius augalus pirmiausiai turite suvokti gamtos gyvenimo ritmą ir žinoti kokie augalai gali būti renkami arbatoms ar distiliavimui, kada juos geriausia rinkti, kokios augalų dalys renkamos (lapai, stiebai, šaknys, žiedai, o gal visa antžeminė dalis?). Augalų pažinimas labai svarbus, nes vietoje vaistinio augalo, kurio panaudojimo galimybės labai plačios, galima prisirinkti nenaudotinų, nuodingų augalų, supainioti skirtingas augalų rūšis. O juk kiekvienas augalas turi skirtingas savybes!

Lietuvoje auga daugybė naudingųjų augalų, kuriuos galite distiliuoti ir eksperimentuoti, pvz., pipirmėtės, šeivamedžiai, rugiagėlės, erškėtrožės, šlamučiai, čiobreliai, liepos ir kiti. Patikėkite, distiliavimas yra džiugus, atpalaiduojantis, įtraukiantis procesas. Juk pirmiausiai reikia surinkti pasirinktą augalą, tinkamai paruošti alembiką, užpilti žaliavą vandeniu arba distiliuoti garais ir laukti pirmųjų kvapnių lašelių. Tikslinga paminėti, kad augalų vandenys (hidrolatai) turi “nusistovėti”, kad įgautų jiems būdingą kvapą. Hidrolatų galiojimas skirtingas, priklauso nuo augalo, iš kurio dalių distiliuojama, tačiau dažniausiai hidrolatai galioja iki metų. Svarbu tinkamai laikyti hidrolatus: išpilstyti juos tik į sterilią tarą, švarioje aplinkoje, kur į hidrolatą ar alembiką nepatektų taršą galinčių paskatinti medžiagų ar dalelių; būtina laikyti hidrolatus vėsioje, tamsioje vietoje, tamsaus stiklo buteliukuose ar taroje, vengiant tiesioginių saulės spindulių ir karščio.

Distiliuoti galima tiek šviežiai rinktą žaliavą, tiek ir džiovintą žaliavą. Augalai turėtų būti džiovinami natūraliai, vengiant tiesioginių saulės spindulių, gerai vėdinamoje patalpoje arba tam skirtose džiovyklėse.

Daugiau apie augalų distiliavimą galite sužinoti 3 valandų trukmės nuotoliniuose (video) mokymuose. Juos rasite čia.

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X