Skip to main content

Alembikas (distiliavimo aparatas)

Alembikas – tai varinis prietasas, skirtas hidrolatų bei eterinių aliejų gavimui. Augalų distiliavimas visada žavi ir įkvepia, tai kruopštus ir gana ilgas procesas, reikalaujantis atsakingumo, žinių ir nepaprasto, bet ir nesudėtingo naudoti kiekvienuose namuose varinio prietaiso – alembiko (distiliavimo aparato).
Alembikas

Alembiką įsigyti galite čia

Alembikas – hidrolatų ir eterinių aliejų gamybai

Alembikas (distiliavimo aparatas), naudojamas hidrolatų gavybai, didesni aparatai ir eteriniams aliejams distiliuoti. Hidrolatai – natūralūs tonikai veidui, puikūs purškikliai vasaros metu, padedantys apsisaugoti nuo karščio ir kaitros, sudrėkinti odą. Taip pat, jie tinka kūno, patalpų bei drabužių kvėpinimui, plaukų priežiūrai ir naudojami natūraliose kosmetikos priemonėse kaip puiki žaliava, ypač tinkami kremų, losjonų gamyboje ir vaikų bei kūdikių odos priežiūrai. Hidrolatus saugu naudoti grynus ant odos, plaukų ar drabužių, jie maloniai kvepia, todėl gali būti naudojami ir kvėpinimuisi, kai kurie hidrolatai mėgiami maisto gamyboje, pvz., rožių, nerolio, melisų hidrolatai naudojami ruošiant daugelį patiekalų. Aš labiausiai mėgstu purkšti hidrolatu veidą, kūną bei plaukus po dušo procedūrų arba karštomis dienomis, tai taip puikiai atgaivina ir drėkina odą, net kremas nebūtinas!

Alembiko naudojimas

Alembikas (distiliavimo aparatas) gaminamas iš vario, varis turi antibakterinių ir antikorozinių savybių, todėl puikiai tinka tokiame aparate, kur būtina švara. Alembikas gali būti skirtingų išmatavimų, pats optimaliausias ir tinkamas distiliuoti augalus namuose bei neužimantis daug vietos yra 5L alembikas. Geriausia, jei alembiko komplektacijoje yra varinis sietelis. Ant varinio sietelio alembike yra dedama žaliava, norint išvengti prisvilimo. Taigi, į alembiką pirmiausiai įdedamas sietelis, ant jo dedama šviežia arba džiovinta žaliava ir užpilama šaltu vandeniu. Alembikas sandariai uždaromas, paruošiamas indas, kuriame bus renkamas hidrolatas ir įjungiamas kaitinimas. Tikras džiaugsmas išvysti pirmuosius hidrolato lašelius! Kartais ant hidrolato viršaus galime pastebėti eterinio aliejaus sluoksnį, kuris gali būti atskirtas dalijamojo piltuvo pagalba.

Alembikas

Alembiką įsigyti galite čia

Ką galima distiliuoti su alembiku?

Norėdami distiliuoti aplink augančius augalus pirmiausiai turite suvokti gamtos gyvenimo ritmą ir žinoti kokie augalai gali būti renkami arbatoms ar distiliavimui, kada juos geriausia rinkti, kokios augalų dalys renkamos (lapai, stiebai, šaknys, žiedai, o gal visa antžeminė dalis?). Augalų pažinimas labai svarbus, nes vietoje vaistinio augalo, kurio panaudojimo galimybės labai plačios, galima prisirinkti nenaudotinų, nuodingų augalų, supainioti skirtingas augalų rūšis. O juk kiekvienas augalas turi skirtingas savybes!

Lietuvoje auga daugybė naudingųjų augalų, kuriuos galite distiliuoti ir eksperimentuoti, pvz., pipirmėtės, šeivamedžiai, rugiagėlės, erškėtrožės, šlamučiai, čiobreliai, liepos ir kiti. Patikėkite, distiliavimas yra džiugus, atpalaiduojantis, įtraukiantis procesas. Juk pirmiausiai reikia surinkti pasirinktą augalą, tinkamai paruošti alembiką, užpilti žaliavą vandeniu arba distiliuoti garais ir laukti pirmųjų kvapnių lašelių. Tikslinga paminėti, kad augalų vandenys (hidrolatai) turi “nusistovėti”, kad įgautų jiems būdingą kvapą. Hidrolatų galiojimas skirtingas, priklauso nuo augalo, iš kurio dalių distiliuojama, tačiau dažniausiai hidrolatai galioja iki metų. Svarbu tinkamai laikyti hidrolatus: išpilstyti juos tik į sterilią tarą, švarioje aplinkoje, kur į hidrolatą ar alembiką nepatektų taršą galinčių paskatinti medžiagų ar dalelių; būtina laikyti hidrolatus vėsioje, tamsioje vietoje, tamsaus stiklo buteliukuose ar taroje, vengiant tiesioginių saulės spindulių ir karščio.

Distiliuoti galima tiek šviežiai rinktą žaliavą, tiek ir džiovintą žaliavą. Augalai turėtų būti džiovinami natūraliai, vengiant tiesioginių saulės spindulių, gerai vėdinamoje patalpoje arba tam skirtose džiovyklėse.

Daugiau apie augalų distiliavimą galite sužinoti 3 valandų trukmės nuotoliniuose (video) mokymuose. Juos rasite čia.

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Klientų atsiliepimai

Rekomenduoju, puikiai parinko kvapus ir sukūrė asmeninius kvepalus, labai esu patenkinta👍
Daiva Dzvonkienė
2021-05-04T16:27:05+0000
Ačiū už nuostabią kvepalų gaminimo pamoką 🙂
Naste Saveljeva
2020-09-19T15:22:17+0000
Aistra, ačiū už profesionalumą, rūpestį, atsakymus į visus kilusius klausimus, konsultacijas! 💯 Po augalų distiliavimo mokymų jaučiausi visiškai pasitikinti savimi pradėti distiliuoti pirmuosius augalus! 🌿 Alembikas visiškai užbūrė 🪐
Roberta Bulotaitė
2020-09-18T13:36:40+0000
Labai ačiū, Aistra, už nuoširdų, jaukų ir informatyvų žvakių gamybos kursą! Gavau labai labai daug informacijos ir įkvėpimo gaminant žvakes. <3
Lina Falkauskė
2020-06-28T19:35:54+0000
Ačiū už kremų gamybos kursą, rekomenduoju visiems pradedantiems!
Justė Navalinskė
2020-05-21T09:08:06+0000
Nuostabi patirtis gaminant savo rankų/uoslės darbo kvepalus. Patarimai vertingi, bei labai profesionali Aistra kaip arometerapijos specialistė!
Aušra Kuliešienė
2019-12-30T06:41:34+0000
Koks nuostabus kvapų pasaulis,bet ir skirtingas .Buvo puikiai praleistas laikas.Tos praleistos valandos kvapų pasaulyje prabėgo ,kaip akimirka.Tiek visko daug sužinota ir patirta.Labai labai ačiū už malonų ir šiltą bendravimą.Buvo labai nuostabų ir miela Jūs sutikti.Sekmes Jums kvapų ir aromatų pasaulyje.,
Danute Mickuviene
2019-11-19T14:31:12+0000
Trys valandos tarp kvapų, spalvų ir formų... O kur dar begalė informacijos ir teigiamų emocijų ☺️. Ir pilnas krepšys pasigamintų produktų: muiliukų, vonios druskų, sviestų ir kitų malonumų😊🦋. Sudalyvaukite ir Jūs-tikrai liksite maloniai nustebinti😚. Sėkmės Jums, Aistra!
Daiva Baubliene
2019-04-14T16:04:57+0000
Puiki kvepalų gamybos pamoka..tiek įspūdžių ir naujų žinių.Pasigaminau su Jūsų pagalba kvepalus kurių senai norejau..Labai didelis ačiū ir sekmės Jūms.💐🌷🌺
Liudmila Pastuchova
2019-04-06T21:06:51+0000
Puikiai praleistas laikas kvepalų gamybos pamokoje, tikrai drąsiai rekomenduoju išbandyti nebandžiusiems, o ir pati mielai sudalyvaučiau dar kartą 😉
Raminta Matulytė
2018-08-30T12:15:43+0000
Tai nuostabu🌸🌸🌸🌸🌸jūs ir tai ką kuriate nepakartojama🙏🙏🙏 ačiū💗
Lina Vingienė
2018-08-15T18:56:41+0000
Ačiū, Aistra :* Esi nuostabi ir nostabu visą ką darai! Dėkoju už pirkinius ir konsultacijas, viskas taip moteriška ir su meile <3
Vaiva Wengel
2017-08-08T20:03:12+0000
Nuostabiai praleistas laikas gaminant kvepalus! Labai labai ačiū! 🙂
Ugne Zibolyte
2017-07-22T04:52:10+0000
Labai džiaugiuosi apsilankiusi Jūsų kvepalų gamybos užsiėmime. Puikiai praleistas rytas jaukioje studijoje su šaunia kompanija. Aistra - nuostabi mokytoja, šiltas ir geras žmogus. Būtinai sugrįšiu. Ačiū. 🙂
Tiesiog Regina
2017-02-08T21:53:31+0000
Miela Aistra, Ačiū už nuostabią kelionę i fantastišką kvapų pasaulį. Nekantrauju išbandyti susikurtus kvepalus, jaučiu, kad su Jūsų pagalba pasigaminau savo kvapą! Ačiū Jums už dar vieną aistrą mano gyvenime! Iki kitų susitikimų!
Virginija Armonienė
2017-01-29T06:48:25+0000
Kvapniausiai praleistas laikas! Vyras džiaugiasi dovana, o ir aš, atėjusi tik stebėti procesą, pati jame sudalyvavau (ir tuščiomis neišėjau) 🙂 Puiki mokytoja, neperšanti savo nuomonės - labai profesionaliai patarianti, subtiliai ir maloniai bendraujanti. Išėję jautėmės pailsėję ir patyrę kažką visiškai naujo. Ačiū!
Saida Jurkų
2017-01-15T19:56:19+0000
Puiki mokytoja, laikas dirbtuvėse tiesiog praskriejo. Ačiū už atsakymus papildomiems klausimams, geranoriškumą. Jauki ir kvapni studija, rekomenduoju.
Eglė Miceikienė
2016-11-09T20:36:14+0000
Santrauka
Alembikas
Įrašo pavadinimas
Alembikas
Aprašymas
Alembikas - tai varinis prietasas, skirtas hidrolatų bei eterinių aliejų gavimui. Augalų distiliavimas visada žavi ir įkvepia, tai kruopštus ir gana ilgas procesas, reikalaujantis atsakingumo, žinių ir nepaprasto, bet ir nesudėtingo naudoti kiekvienuose namuose varinio prietaiso – alembiko (distiliavimo aparato).
Autorius
Gamtoskvapai
Close Menu
Žvakių gamybos mokymai internetu. 6 valandų trukmės video pamokos. PLAČIAU
X