Skip to main content

Hidrolatai (gėlių vandenys)

Hidrolatai yra gaunami eterinių aliejų distiliavimo metu ir laikomi šalutiniais eterinių aliejų distiliavimo produktais, tačiau ir jie turi aktyviųjų medžiagų ir plačią naudojimo sritį, apie kurią galbūt nė negirdėjote. Tad kviečiu susipažinti!

Eteriniai aliejai

Hidrolatas –  vanduo su ištirpusiomis veikliosiomis augalo medžiagomis, dalelėmis, kuriomis augalas dalinasi su mumis per vandenį. Hidrolatų gamybai naudojamas alembikas ( distiliavimo aparatas, distiliatorius), gaminant hidrolatą namuose optimalus yra 5l talpos alembikas, su kurio pagalba galima lengvai pasigaminti savo rinktų gėlių ar žolių vandens, pvz., levandų ar pipirmėčių. Aš naudoju šį alembiką.

Alembikas

Hidrolato gamyba

Į alembiką (distiliavimo aparatą) įdedami džiovinti (arba švieži) augalai, tokie kaip: pipirmėtės, levandų žiedai, rožių žiedlapiai, pelargonijos, melisų lapai, šlamučių, rugiagėlių žiedai ir kitos aromatingosios žolelės ar žiedlapiai, lapai, šaknys, stiebai. Žaliava yra užpilama vandeniu (labiausiai tinkamas šaltinio vanduo, tačiau puikaus hidrolato pasigaminsime ir su vandentiekio vandeniu) ir kaitinama. Kaitintas garas kyla alembiko vamzdeliu, kartu nešdamas ir gėlių žiedų/ žolynų molekules kartu su savimi. Į vandens garą patenka ir maža dalis eterinių aliejų. Vamzdelis yra šaldomas, kad garas kondensuotųsi. Hidrolatas laša pro vamzdelį vandens pavidalu. Hidrolatas turi sodrų aromatą ir daugybę naudingų savybių, dažnai būdingų ir eteriniams aliejams. Hidrolato spalva varijuoja nuo bespalvės iki gelsvos, melsvos ir net rausvos spalvų, tai priklauso nuo distiliuojamo augalo. Daugiau apie augalų distiliavimą galite sužinoti 3 valandų trukmės nuotoliniuose (video) mokymuose. Juos rasite čia.

Hidrolatų naudojimas

 • Veidui tonizuoti, gaivinti. Hidrolatus galima purkšti ant odos pagal poreikį, kai norima atsigaivinti, nuvalyti veidą.
 • Purkšti kūnui, veidui, plaukams (atgaivina odą, plaukams suteikia žvilgesio);
 • Patalpų ir drabužių, patalynės gaivinimui;
 • Vietoje kvepalų. Kai kurie hidrolatai turi intensyvius augalų kvapus, todėl tinkami kvėpinti pulsuojančias vietas, drabužius, plaukus.
 • Kai kurie hidrolatai naudojami maisto gamyboje (nerolio, rožių hidrolatas – saldumynų gamyboje, jais galima praturtinti geriamą vandenį);
 • Veido ir kūno priežiūros priemonių gamybai. Sujungiant riebalinę ir vandeninę fazes, vietoje vandens naudojami hidrolatai, suteikiantys papildomos naudos galutiniam gaminiui.

Hidrolatai (gėlių vandenys) – natūralūs tonikai veidui, puikūs purškikliai vasaros metu, padedantys apsisaugoti nuo karščio ir kaitros, sudrėkinti odą. Taip pat, jie tinka kūno, patalpų bei drabužių kvėpinimui, plaukų priežiūrai ir naudojami natūraliose kosmetikos priemonėse kaip puiki vandeninė žaliava, ypač tinkami kremų gamyboje ir vaikų bei kūdikių odos priežiūrai. Hidrolatus visiškai saugu naudoti grynus ant odos, plaukų ar drabužių. Jie tinka vaikams ir net kūdikiams.

Hidrolatai

Hidrolatai veidui

 • Sausai ir jautriai odai (įskaitant ir paakių odą) reikalingas gilus drėkinimas, maitinimas, tiks rožių, levandų, hamamelių, ramunėlių, nerolio hidrolatai.
 • Normaliai odai: levandų, pipirmėčių, rožių, pelargonijų.
 • Riebiai odai: naudingiausi hidrolatai, turintys priešuždegiminių savybių, sutraukiantys poras, padedantys atsikratyti spuogų ir valantys odą, tai: hamamelių, levandų, pipirmėčių, nerolio hidrolatai.
 • Brandžiai odai: nerolio, rožių, pelargonijų, šlamučių hidrolatai.

​Hidrolatai plaukams

 • Nuo pleiskanų: pipirmėčių, levandų.
 • Plaukų stiprinimui, augimo skatinimui: pipirmėčių, levandų, rožių.
 • Švelnių plaukų efektui: melisų, ramunėlių.

Prenumeruokite www.gamtoskvapai.lt naujienas. Netrukus pirmieji distiliavimo darbai iš Lietuvoje augančių augalų, pasakojimai apie tų augalų bei hidrolatų savybes ir galimybė Jums išbandyti hidrolatus kaip nuostabius pagalbininkus savo kasdieninėje odos priežiūroje! Būkime gražūs, sveiki ir naudokimės bei vertinkime gamtos turtus!

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Klientų atsiliepimai

Rekomenduoju, puikiai parinko kvapus ir sukūrė asmeninius kvepalus, labai esu patenkinta👍
Daiva Dzvonkienė
2021-05-04T16:27:05+0000
Ačiū už nuostabią kvepalų gaminimo pamoką 🙂
Naste Saveljeva
2020-09-19T15:22:17+0000
Aistra, ačiū už profesionalumą, rūpestį, atsakymus į visus kilusius klausimus, konsultacijas! 💯 Po augalų distiliavimo mokymų jaučiausi visiškai pasitikinti savimi pradėti distiliuoti pirmuosius augalus! 🌿 Alembikas visiškai užbūrė 🪐
Roberta Bulotaitė
2020-09-18T13:36:40+0000
Labai ačiū, Aistra, už nuoširdų, jaukų ir informatyvų žvakių gamybos kursą! Gavau labai labai daug informacijos ir įkvėpimo gaminant žvakes. <3
Lina Falkauskė
2020-06-28T19:35:54+0000
Ačiū už kremų gamybos kursą, rekomenduoju visiems pradedantiems!
Justė Navalinskė
2020-05-21T09:08:06+0000
Nuostabi patirtis gaminant savo rankų/uoslės darbo kvepalus. Patarimai vertingi, bei labai profesionali Aistra kaip arometerapijos specialistė!
Aušra Kuliešienė
2019-12-30T06:41:34+0000
Koks nuostabus kvapų pasaulis,bet ir skirtingas .Buvo puikiai praleistas laikas.Tos praleistos valandos kvapų pasaulyje prabėgo ,kaip akimirka.Tiek visko daug sužinota ir patirta.Labai labai ačiū už malonų ir šiltą bendravimą.Buvo labai nuostabų ir miela Jūs sutikti.Sekmes Jums kvapų ir aromatų pasaulyje.,
Danute Mickuviene
2019-11-19T14:31:12+0000
Trys valandos tarp kvapų, spalvų ir formų... O kur dar begalė informacijos ir teigiamų emocijų ☺️. Ir pilnas krepšys pasigamintų produktų: muiliukų, vonios druskų, sviestų ir kitų malonumų😊🦋. Sudalyvaukite ir Jūs-tikrai liksite maloniai nustebinti😚. Sėkmės Jums, Aistra!
Daiva Baubliene
2019-04-14T16:04:57+0000
Puiki kvepalų gamybos pamoka..tiek įspūdžių ir naujų žinių.Pasigaminau su Jūsų pagalba kvepalus kurių senai norejau..Labai didelis ačiū ir sekmės Jūms.💐🌷🌺
Liudmila Pastuchova
2019-04-06T21:06:51+0000
Puikiai praleistas laikas kvepalų gamybos pamokoje, tikrai drąsiai rekomenduoju išbandyti nebandžiusiems, o ir pati mielai sudalyvaučiau dar kartą 😉
Raminta Matulytė
2018-08-30T12:15:43+0000
Tai nuostabu🌸🌸🌸🌸🌸jūs ir tai ką kuriate nepakartojama🙏🙏🙏 ačiū💗
Lina Vingienė
2018-08-15T18:56:41+0000
Ačiū, Aistra :* Esi nuostabi ir nostabu visą ką darai! Dėkoju už pirkinius ir konsultacijas, viskas taip moteriška ir su meile <3
Vaiva Wengel
2017-08-08T20:03:12+0000
Nuostabiai praleistas laikas gaminant kvepalus! Labai labai ačiū! 🙂
Ugne Zibolyte
2017-07-22T04:52:10+0000
Labai džiaugiuosi apsilankiusi Jūsų kvepalų gamybos užsiėmime. Puikiai praleistas rytas jaukioje studijoje su šaunia kompanija. Aistra - nuostabi mokytoja, šiltas ir geras žmogus. Būtinai sugrįšiu. Ačiū. 🙂
Tiesiog Regina
2017-02-08T21:53:31+0000
Miela Aistra, Ačiū už nuostabią kelionę i fantastišką kvapų pasaulį. Nekantrauju išbandyti susikurtus kvepalus, jaučiu, kad su Jūsų pagalba pasigaminau savo kvapą! Ačiū Jums už dar vieną aistrą mano gyvenime! Iki kitų susitikimų!
Virginija Armonienė
2017-01-29T06:48:25+0000
Kvapniausiai praleistas laikas! Vyras džiaugiasi dovana, o ir aš, atėjusi tik stebėti procesą, pati jame sudalyvavau (ir tuščiomis neišėjau) 🙂 Puiki mokytoja, neperšanti savo nuomonės - labai profesionaliai patarianti, subtiliai ir maloniai bendraujanti. Išėję jautėmės pailsėję ir patyrę kažką visiškai naujo. Ačiū!
Saida Jurkų
2017-01-15T19:56:19+0000
Puiki mokytoja, laikas dirbtuvėse tiesiog praskriejo. Ačiū už atsakymus papildomiems klausimams, geranoriškumą. Jauki ir kvapni studija, rekomenduoju.
Eglė Miceikienė
2016-11-09T20:36:14+0000
Santrauka
Hidrolatai (gėlių vandenys)
Įrašo pavadinimas
Hidrolatai (gėlių vandenys)
Aprašymas
Hidrolatai (gėlių vandenys) yra gaunami eterinių aliejų distiliavimo metu. Hidrolatai – natūralūs tonikai veidui, puikūs purškikliai vasaros metu, padedantys apsisaugoti nuo karščio ir kaitros, sudrėkinti odą.
Autorius

2 komentarai

Distiliavimo alembiku mokymai internetu. 3 valandų trukmės video pamokos. PLAČIAU
X