Skip to main content

Erškėtrožių hidrolatas (lot. Rosa centifolia) gaunamas distiliuojant erškėtrožių žiedlapius. Tai nuostabi atgaiva veido bei kūno odai. Kvapas subtilus ir moteriškas, jausmingas, žadinantis tik geriausius jausmus ir pasitikėjimą savimi.
Erškėtrožė dar vadinama laukine rože, rožės giminaite, gėlių karaliene. Erškėtrožių žiedlapiai didina pasitikėjimą savimi, ramina emocijas bei jausmus, palankiai veikia centrinę nervų sistemą, veikia vėsinančiai.
Prieš kelis metus labiau susidomėjau hidrolatų distiliavimu, jų savybėmis, kvapais, panaudojimu. Erškėtrožių hidrolatas buvo vienas tų hidrolatų, dėl kurių galėtum nuvykti toli, kad rastum švarioje gamtoje augančių erškėtrožių ir nuo jų nuskabytum švelnius ir kvapnius erškėtrožių žiedlapius. O jų distiliavimui reikia tikrai nemažai! Distiliavimo procesui reikalingos priemonės:
Alembikas (distiliavimo aparatas). Geriausius alembikus gamina Portugalijos meistrai, pagal autentišką technologiją. Optimalus alembiko tūris norint hidrolatus gaminti namuose – 5 l. Aš naudoju šį alembiką.
Erškėtrožių žiedlapiai. Jų nesunkiai galite prisirinkti ir Lietuvoje, žydėjimo metu (vasarą). Tikiu, kad daugelis žmonių tik grožisi trapiais žiedeliais, tačiau juos galima panaudoti hidrolato gamybai. Žiedlapių reikia pririnkti tiek, kad tilptų į Jūsų alembiką, pvz., 5 l alembikui reikės vieno kiekio, 10 l alembikui – dvigubai didesnio kiekio erškėtrožių žiedlapių. Nebūtina užpildyti viso alembiko, galima distiliuoti ir mažesnėmis porcijomis, distiliavimui naudojant atitinkamai mažiau vandens, be to, visada smagu eksperimentuoti. Distiliavimui tinka ir šviežia, ir džiovinta žaliava, tad jei neturite šviežių žiedlapių – naudokite džiovintus, ir atvirkščiai, jei vasarą pririnkote daug žiedlapių – išdžiovinkite likusius žiemos distiliavimui. Žiemą, krintant snaigėms distiliuoti hidrolatus –užburiantis procesas ir nebelieka klausimų dėl dovanų, nes rankų darbo hidrolatu apsidžiaugs kiekviena moteris!
Vanduo. Vanduo gali būti ir šaltinio, ir vandentieko. Vandens reikia įpilti tiek, kad neprisviltų žaliava, esanti alembike. Vandenį į alembiko vidų pilame tik kartą, pilti proceso metu negalima! Vanduo dar naudojamas ir aušinimui, būtina stebėti, kad aušinimo inde vanduo visada būtų vėsus.
Tamsaus stiklo indas. Hidrolatą laikyti rekomenduojama tamsaus stiklo inde, vėsioje vietoje, saugant indą nuo tiesioginių saulės spindulių. Tik taip išlaikysite hidrolatą šviežią ilgesnį laiką.
Tamsaus stiklo buteliukai su purkštuvėliais. Tokie buteliukai patys patogiausi hidrolatų naudojimui. Man patogūs 50 ml arba 100 ml talpos rudo stiklo buteliukai. Tokius galima nešiotis rankinėje ar laikyti ant vonios lentynos.
Distiliavimo procesas: Į alembiką įdedame varinį sietelį (jis reikalingas tam, kad neprisviltų žaliava. Ant sietelio dedame surinktus žiedlapius (šviežius arba džiovintus), primenu, kad šviežių visada reikės daugiau. Žaliavą užpilame vandeniu, sandariai sujungiame alembiko dalis, į aušinimo indą įpilame vandens, paruošiame švarų tamsaus stiklo indą, kuriame laikysime hidrolatą, įjungiame kaitinimą ir laukiame pirmųjų kvapnių erškėtrožių žiedlapių hidrolato lašelių. Ar gali būti paprasčiau?

Erškėtrožių hidrolatas tinkamas visų tipų odai, tačiau labiausiai jį mėgsta jautrios, sausos ir brandžios odos savininkai. Erškėtrožių hidrolatas drėkina, gaivina, ramina odą, pasižymi poras sutraukiančiu poveikiu, normalizuoja odos riebalų pusiausvyrą. Naudojant plaukų priežiūrai – padeda atsikratyti pleiskanų, drėkina galvos odą. Erškėtrožių hidrolato rasite čia.
Erškėtrožių hidrolatas yra vienas mano favoritų, nes jo kvapas stulbinantis, o po ilgesnio panaudojimo galima pastebėti, kad veido oda tapo lygesnė, stangresnė ir labiau švyti. Tai mano asmeninė nuomonė ir naudojusių žmonių atsiliepimai, kurie, manau, yra tikrai nuoširdūs. Natūralios priemonės veikia puikiai, jos padeda pagerinti gyvenimo kokybę, o koks malonumas žinoti, kad natūralias priemones galima nesunkiai pasigaminti savo rankomis ir dar draugams ir kaimynams padovanoti! Juk viskas ko reikia tėra noras, alembikas (varinis distiliavimo aparatas), erškėtrožių žiedlapiai ir vanduo bei tamsus indas, kuriame hidrolatas bus laikomas.

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

One Comment

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X