Skip to main content

Erškėtrožių hidrolatas (lot. Rosa centifolia) gaunamas distiliuojant erškėtrožių žiedlapius. Tai nuostabi atgaiva veido bei kūno odai. Kvapas subtilus ir moteriškas, jausmingas, žadinantis tik geriausius jausmus ir pasitikėjimą savimi.
Erškėtrožė dar vadinama laukine rože, rožės giminaite, gėlių karaliene. Erškėtrožių žiedlapiai didina pasitikėjimą savimi, ramina emocijas bei jausmus, palankiai veikia centrinę nervų sistemą, veikia vėsinančiai.
Prieš kelis metus labiau susidomėjau hidrolatų distiliavimu, jų savybėmis, kvapais, panaudojimu. Erškėtrožių hidrolatas buvo vienas tų hidrolatų, dėl kurių galėtum nuvykti toli, kad rastum švarioje gamtoje augančių erškėtrožių ir nuo jų nuskabytum švelnius ir kvapnius erškėtrožių žiedlapius. O jų distiliavimui reikia tikrai nemažai! Distiliavimo procesui reikalingos priemonės:
Alembikas (distiliavimo aparatas). Geriausius alembikus gamina Portugalijos meistrai, pagal autentišką technologiją. Optimalus alembiko tūris norint hidrolatus gaminti namuose – 5 l. Aš naudoju šį alembiką.
Erškėtrožių žiedlapiai. Jų nesunkiai galite prisirinkti ir Lietuvoje, žydėjimo metu (vasarą). Tikiu, kad daugelis žmonių tik grožisi trapiais žiedeliais, tačiau juos galima panaudoti hidrolato gamybai. Žiedlapių reikia pririnkti tiek, kad tilptų į Jūsų alembiką, pvz., 5 l alembikui reikės vieno kiekio, 10 l alembikui – dvigubai didesnio kiekio erškėtrožių žiedlapių. Nebūtina užpildyti viso alembiko, galima distiliuoti ir mažesnėmis porcijomis, distiliavimui naudojant atitinkamai mažiau vandens, be to, visada smagu eksperimentuoti. Distiliavimui tinka ir šviežia, ir džiovinta žaliava, tad jei neturite šviežių žiedlapių – naudokite džiovintus, ir atvirkščiai, jei vasarą pririnkote daug žiedlapių – išdžiovinkite likusius žiemos distiliavimui. Žiemą, krintant snaigėms distiliuoti hidrolatus –užburiantis procesas ir nebelieka klausimų dėl dovanų, nes rankų darbo hidrolatu apsidžiaugs kiekviena moteris!
Vanduo. Vanduo gali būti ir šaltinio, ir vandentieko. Vandens reikia įpilti tiek, kad neprisviltų žaliava, esanti alembike. Vandenį į alembiko vidų pilame tik kartą, pilti proceso metu negalima! Vanduo dar naudojamas ir aušinimui, būtina stebėti, kad aušinimo inde vanduo visada būtų vėsus.
Tamsaus stiklo indas. Hidrolatą laikyti rekomenduojama tamsaus stiklo inde, vėsioje vietoje, saugant indą nuo tiesioginių saulės spindulių. Tik taip išlaikysite hidrolatą šviežią ilgesnį laiką.
Tamsaus stiklo buteliukai su purkštuvėliais. Tokie buteliukai patys patogiausi hidrolatų naudojimui. Man patogūs 50 ml arba 100 ml talpos rudo stiklo buteliukai. Tokius galima nešiotis rankinėje ar laikyti ant vonios lentynos.
Distiliavimo procesas: Į alembiką įdedame varinį sietelį (jis reikalingas tam, kad neprisviltų žaliava. Ant sietelio dedame surinktus žiedlapius (šviežius arba džiovintus), primenu, kad šviežių visada reikės daugiau. Žaliavą užpilame vandeniu, sandariai sujungiame alembiko dalis, į aušinimo indą įpilame vandens, paruošiame švarų tamsaus stiklo indą, kuriame laikysime hidrolatą, įjungiame kaitinimą ir laukiame pirmųjų kvapnių erškėtrožių žiedlapių hidrolato lašelių. Ar gali būti paprasčiau?

Erškėtrožių hidrolatas tinkamas visų tipų odai, tačiau labiausiai jį mėgsta jautrios, sausos ir brandžios odos savininkai. Erškėtrožių hidrolatas drėkina, gaivina, ramina odą, pasižymi poras sutraukiančiu poveikiu, normalizuoja odos riebalų pusiausvyrą. Naudojant plaukų priežiūrai – padeda atsikratyti pleiskanų, drėkina galvos odą. Erškėtrožių hidrolato rasite čia.
Erškėtrožių hidrolatas yra vienas mano favoritų, nes jo kvapas stulbinantis, o po ilgesnio panaudojimo galima pastebėti, kad veido oda tapo lygesnė, stangresnė ir labiau švyti. Tai mano asmeninė nuomonė ir naudojusių žmonių atsiliepimai, kurie, manau, yra tikrai nuoširdūs. Natūralios priemonės veikia puikiai, jos padeda pagerinti gyvenimo kokybę, o koks malonumas žinoti, kad natūralias priemones galima nesunkiai pasigaminti savo rankomis ir dar draugams ir kaimynams padovanoti! Juk viskas ko reikia tėra noras, alembikas (varinis distiliavimo aparatas), erškėtrožių žiedlapiai ir vanduo bei tamsus indas, kuriame hidrolatas bus laikomas.

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Klientų atsiliepimai

Rekomenduoju, puikiai parinko kvapus ir sukūrė asmeninius kvepalus, labai esu patenkinta👍
Daiva Dzvonkienė
2021-05-04T16:27:05+0000
Ačiū už nuostabią kvepalų gaminimo pamoką 🙂
Naste Saveljeva
2020-09-19T15:22:17+0000
Aistra, ačiū už profesionalumą, rūpestį, atsakymus į visus kilusius klausimus, konsultacijas! 💯 Po augalų distiliavimo mokymų jaučiausi visiškai pasitikinti savimi pradėti distiliuoti pirmuosius augalus! 🌿 Alembikas visiškai užbūrė 🪐
Roberta Bulotaitė
2020-09-18T13:36:40+0000
Labai ačiū, Aistra, už nuoširdų, jaukų ir informatyvų žvakių gamybos kursą! Gavau labai labai daug informacijos ir įkvėpimo gaminant žvakes. <3
Lina Falkauskė
2020-06-28T19:35:54+0000
Ačiū už kremų gamybos kursą, rekomenduoju visiems pradedantiems!
Justė Navalinskė
2020-05-21T09:08:06+0000
Nuostabi patirtis gaminant savo rankų/uoslės darbo kvepalus. Patarimai vertingi, bei labai profesionali Aistra kaip arometerapijos specialistė!
Aušra Kuliešienė
2019-12-30T06:41:34+0000
Koks nuostabus kvapų pasaulis,bet ir skirtingas .Buvo puikiai praleistas laikas.Tos praleistos valandos kvapų pasaulyje prabėgo ,kaip akimirka.Tiek visko daug sužinota ir patirta.Labai labai ačiū už malonų ir šiltą bendravimą.Buvo labai nuostabų ir miela Jūs sutikti.Sekmes Jums kvapų ir aromatų pasaulyje.,
Danute Mickuviene
2019-11-19T14:31:12+0000
Trys valandos tarp kvapų, spalvų ir formų... O kur dar begalė informacijos ir teigiamų emocijų ☺️. Ir pilnas krepšys pasigamintų produktų: muiliukų, vonios druskų, sviestų ir kitų malonumų😊🦋. Sudalyvaukite ir Jūs-tikrai liksite maloniai nustebinti😚. Sėkmės Jums, Aistra!
Daiva Baubliene
2019-04-14T16:04:57+0000
Puiki kvepalų gamybos pamoka..tiek įspūdžių ir naujų žinių.Pasigaminau su Jūsų pagalba kvepalus kurių senai norejau..Labai didelis ačiū ir sekmės Jūms.💐🌷🌺
Liudmila Pastuchova
2019-04-06T21:06:51+0000
Puikiai praleistas laikas kvepalų gamybos pamokoje, tikrai drąsiai rekomenduoju išbandyti nebandžiusiems, o ir pati mielai sudalyvaučiau dar kartą 😉
Raminta Matulytė
2018-08-30T12:15:43+0000
Tai nuostabu🌸🌸🌸🌸🌸jūs ir tai ką kuriate nepakartojama🙏🙏🙏 ačiū💗
Lina Vingienė
2018-08-15T18:56:41+0000
Ačiū, Aistra :* Esi nuostabi ir nostabu visą ką darai! Dėkoju už pirkinius ir konsultacijas, viskas taip moteriška ir su meile <3
Vaiva Wengel
2017-08-08T20:03:12+0000
Nuostabiai praleistas laikas gaminant kvepalus! Labai labai ačiū! 🙂
Ugne Zibolyte
2017-07-22T04:52:10+0000
Labai džiaugiuosi apsilankiusi Jūsų kvepalų gamybos užsiėmime. Puikiai praleistas rytas jaukioje studijoje su šaunia kompanija. Aistra - nuostabi mokytoja, šiltas ir geras žmogus. Būtinai sugrįšiu. Ačiū. 🙂
Tiesiog Regina
2017-02-08T21:53:31+0000
Miela Aistra, Ačiū už nuostabią kelionę i fantastišką kvapų pasaulį. Nekantrauju išbandyti susikurtus kvepalus, jaučiu, kad su Jūsų pagalba pasigaminau savo kvapą! Ačiū Jums už dar vieną aistrą mano gyvenime! Iki kitų susitikimų!
Virginija Armonienė
2017-01-29T06:48:25+0000
Kvapniausiai praleistas laikas! Vyras džiaugiasi dovana, o ir aš, atėjusi tik stebėti procesą, pati jame sudalyvavau (ir tuščiomis neišėjau) 🙂 Puiki mokytoja, neperšanti savo nuomonės - labai profesionaliai patarianti, subtiliai ir maloniai bendraujanti. Išėję jautėmės pailsėję ir patyrę kažką visiškai naujo. Ačiū!
Saida Jurkų
2017-01-15T19:56:19+0000
Puiki mokytoja, laikas dirbtuvėse tiesiog praskriejo. Ačiū už atsakymus papildomiems klausimams, geranoriškumą. Jauki ir kvapni studija, rekomenduoju.
Eglė Miceikienė
2016-11-09T20:36:14+0000

One Comment

Žvakių gamybos mokymai internetu. 6 valandų trukmės video pamokos. PLAČIAU
X