Skip to main content

Ar kada susimąstėte koks yra natūralios kosmetikos galiojimo laikas ir kaip jį pailginti? Natūrali kosmetika jau “ima viršų” parduotuvių lentynose, mugėse, o gal net ir kiekvieno mūsų namuose. Pastaruoju metu šis susidomėjimas natūralia kosmetika vis auga ir jei visų savo pažįstamų paklausime ar naudoja natūralią kosmetiką ar bent apie ją yra girdėję, turbūt neišgirsime neigiamo atsakymo, o dažnas dar ir aprodys savo vonios lentyną, kurioje puikuojasi daugybė “natūralių” priemonių.

Renkantis natūralią kosmetiką, kuri nekenks mūsų grožiui ir sveikatai, patarčiau atkreipti dėmesį į galiojimo laiką, nurodytą ant pakuotės. Jei kosmetikos priemonė galioja trumpą laiką (iki 1-12 mėn.), panašu, kad išsirinkote natūralų gaminį, tačiau jei galiojimo laikas nurodomas 2 metai ir daugiau – tai priemonė, kurioje begalė cheminių medžiagų ir žalingų konservantų. Kodėl? Štai mano atsakymas: tai, kas natūralu, negali tęstis amžinai, pavyzdžiui, išeikime į lauką gegužės mėnesį ir pažvelkime į žaliuojančias pievas, žydinčias pievų gėles. Pasivaikščiokime po tą pačią pievą lapkritį. Ką rasime? Krentančius medžių lapus, sudžiuvusią žolę… Gamta pats geriausias indikatorius, o natūralūs dalykai išgaunami iš gamtos, natūraliu būdu, todėl įvairių ekstraktų, aliejų, nuovirų galiojimo laikas negali būti ilgas.

Natūrali kosmetika

Jei sumaišysite riebalus su vandeniu ir tokį mišinį laikysite kambario temperatūroje, netrukus pastebėsite keistų reiškinių: atsiras pelėsis, pradės daugintis mikroorganizmai, mišinys ims skleisti nemalonų kvapą ir atrodys neestetiškai, nes tokiame mišinyje nėra konservuojančių medžiagų ir kitų priedų, palaikančių gaminio kokybę. Dažnai sakoma, kad natūralioje kosmetikoje konservantų vaidmenį atlieka natūralūs konservantai:  eteriniai aliejai, rozmarinų ir greipfrutų sėklų ekstraktas, augalinis vitaminas E, tačiau tai ne visai tiesa. Visų pirma, šios augalinės substancijos suteikia antioksidacinių savybių, bet tai nereiškia, kad apsaugo nuo mikroorganizmų dauginimosi. Konservantai ir antioksidantai yra visiškai skirtingos paskirties priedai kosmetikoje, todėl nelabai suprantu kaip save gerbiantys gamintojai gali skleisti melą. Naudojant bet kokią priemonę, jos galiojimo laikas tik trumpėja. Tiesa, daugelis natūralios kosmetikos gamintojų naudoja ir sintetinius konservantus, prailginančius galiojimo laiką iki 6 – 12 mėn., tačiau neišsigąskite, jie yra leidžiami naudoti ekologiškoje, natūralioje kosmetikoje, sertifikuoti, išgauti iš natūralios augalinės kilmės žaliavų, be to, naudojami itin mažais kiekiais.

Visgi, natūralios kosmetikos gaminių galiojimo laiką galima šiek tiek prailginti, jei: naudosite gaminį teisingai:

  • Nelaikysite saulėje ir neprovokuosite temperatūrų skirtumų;
  • Tepsite mentele, o ne pirštais;
  • Laikysite indelį uždarytą;
  • Saugosite nuo vandens patekimo į gaminį;
  • Laikysite tamsioje taroje;
  • Laikysite vėsioje vietoje (šaldytuve).

Trumpiausiai galioja gaminiai, turintys savo sudėtyje vandens, kuris yra puiki terpė mikroorganizmų dauginimuisi. Tai veido ir kūno kremai, serumai, valikliai, pieneliai. Visas priemones naudokite atsakingai, nenaudokite pasibaigusio galiojimo laiko priemonių, nes jos gali sukelti rimtus pažeidimus: infekcijas, bėrimus.

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X