Skip to main content
kremu gamyba
Savo vedamuose mokymuose naudoju įvairių gamintojų žaliavas, kartais net ir savo pačios gamintas

Tiekėjų paieška sudėtinga ir trunka tikrai ilgai, jei norime gauti kokybiškas, mūsų požiūrį ir galimybes atitinkančias žaliavas kosmetikos gamybai. Neklauskite manęs ar kitų kokias žaliavas naudoja, ar gali pasidalinti savo tiekėjų paieška. NEGALI, nes:

Kakavos sviestas
Kakavos sviestas: išspaudus kakavos pupeles gausime natūralų rusvos spalvos kakavos sviestą, tik perėjęs kelis papildomus procesus jis tampa gelsvu/ šviesiu

Niekada neklauskite kito kosmetikos gamintojo kokias žaliavas jis naudoja/ kokie tiekėjai patikimiausi ar geriausi, nes:

  • Dažnu atveju tai yra komercinė paslaptis. Tik įsivaizduokite, jei visą „know how“ gamintojai dalintų pradedantiesiems, greitai netektume didžiųjų rinkos „ryklių“. Tam, kad surinkti visą informaciją ir būti pasirengus gamybai reikia didelių laiko, finansinių kaštų ir žmogiškųjų išteklių.
  • Jus gali suklaidinti dėl lojalumo konkrečiam gamintojui ar tiekėjui. Pavyzdžiui, Jūsų pažįstama priklauso tinklinio marketingo kompanijai bei gamina kosmetiką ir Jūs jos paklausite kokios žaliavos geriausios, žinoma, kad ji siūlys savo kompaniją ir iš to dar ir pasipelnys. Arba naudoja tik vieno gamintojo žaliavas jau eilę metų ir į kitus rinkos žaidėjus žiūri įtariai, tad iš kur jai žinoti, kad geresnių nėra.
  • Kiekvienas mūsų turime kiek skirtingą požiūrį į kokybę ir ne visi geba adekvačiai įvertinti kokybės aspektus. Tam, kad juos vertinti turime ne tik išmanyti gamybos procesus, tiekimo grandinės eigą, gebėti skaityti techninius dokumentus, bet ir atlikti eilę tyrimų, patvirtinančių mūsų pamąstymus.
  • Vienas tiekėjas/ gamintojas turi pasiūloje vos kelis ingredientus, kiti jų turi dešimtis, o dar kiti šimtus ar net tūkstančius. Taigi, iš vieno tiekėjo galite ir nenusipirkti visų Jums reikiamų žaliavų.
  • Patikimų tiekėjų paieška trunka labai ilgai ir dalintis savo atrastų tiekėjų paieškos rezultatais su norinčiu gaminti kosmetiką ir tiekti ją į rinką lygu savo laiko atidavimui kitam asmeniui už dyką.
  • Pirmiausiai pagalvokite ko ieškote, ką Jums reiškia kokybė ir tai išsiaiškinkite su žmogumi, kurio klausiate patarimo. Žinoma, būna išimčių, kai dalinamasi savo rastais tiekėjais gamybos verslui, bet tai itin reta, nes kai kurie ingredientai riboti, jų gauti sunku, tad vargu ar tikrai kokybiškas žaliavas naudojantis gamintojas dalinsis šia informacija. Kai pagalvoju kiek man reikėjo pinigų, kad išbandyčiau įvairias žaliavas, kiek laiko jas įvertinti bei mokytis, kiek kainavo skrydžiai pas gamintojus, pagalvoju, kad jau turbūt seniai būčiau investavusi į atsiperkančius dalykus. Kita gamintojų grupė naudoja tik žemas kainas siūlančių tiekėjų žaliavas, kurios kokybės parametrų gali ir neatitikti.
  • Šiandien Jūsų pažįstamas naudoja vienas žaliavas, o rytoj jau sakys, kad kitos geriausios. Mūsų veiksmai ir nuomonė kinta, todėl geriausia pasitikėti tik savo pojūčiais ir pačiam išbandyti skirtingus tiekėjus. Pavyzdžiui, savo mokymams perku įvairias žaliavas ir naudoju mažesnių tiekėjų prekes, o štai gamybos verslui naudojamos visai kitos žaliavos, nes mažos įmonės retai gali pasiūlyti reikiamus kiekius ar kartais neatitinka reikiamos dokumentacijos reikalavimų.
  • Net ir patikimi tiekėjai gali Jus nuvilti. Daugiau apie tai skaitykite čia:

https://www.gamtoskvapai.lt/blogas/eteriniu-alieju-klastojimas/

https://www.gamtoskvapai.lt/blogas/eteriniu-alieju-kokybe-nekokybe/

Patarimai kaip išsirinkti tiekėją savo gaminamai kosmetikai

  • Jums reikiamų žaliavų paieška. Pasinaudokite paieška internete ne tik lietuvių kalba, bet ir kitomis Jums suprantamomis kalbomis.
  • Atrasto tiekėjo nagrinėjimas. Panagrinėkite tiekėjo tinklapį ir kitą pateikiamą informaciją. Skaitykite, ką jis pateikia savo puslapyje apie žaliavas, ar nurodo jų kainas, pateikia techninius Jums būtinus dokumentus.
  • Palyginimas. Palyginkite kelių rastų tiekėjų siūlomų ingredientų kainas.
  • Užsisakykite mėginėlių. Tik praktikos būdu rasite sau tinkamas žaliavas. Neužsakinėkite didelių kiekių. Gavę žaliavas, jas uostykite, tepkite, bandykite savo gaminiuose.
  • Įvertinkite, ar tiekėjas Jums galės pasiūlyti tokius kiekius žaliavų, kokių Jums reikės augant verslui ar plečiant savo gamybą, ar neturės apribojimų jei norėsite kurį laiką užsakinėti mažesnius kiekius žaliavų. Galvokite bent metus į priekį. Gamybos apimtys gali greitai išaugti, taip pat, verslai kartais ir žlunga netikėtai.
  • Pasidomėkite, ar tiekėjas ir yra tikrasis pirminis gamintojas, ar tik „kažkelintos“ grandies žaliavų perpardavinėtojas. Tikrų gamintojų rasti sudėtinga, tai dažniausiai yra šeimos verslai, net internete juos atrasti sunku, nes jau turi savo patikimų klientų ratą. Ko vertas hidrolatas, perpilstytas po 5 ar dar daugiau kartų į skirtingas talpas ir parduotas Jums… Kelis kartus dariau tyrimus ir tokie hidrolatai buvo užteršti (tai parodė mikrobiologiniai tyrimai).
Kai kurias žaliavas galime pasigaminti ir patys. Hidrolatas ir eterinis aliejus, aliejai, tinktūros, užpilai, ekstraktai

Tad neklauskite kitų kurie gamintojai, tiekėjai, mokymai geriausi, kuris mokytojas geriausias, kuris žmogus geriausias… Nes kiekvienam mūsų tai bus skirtingi dalykai.

Kviečiu į mano vedamus AUGALŲ DISTILIAVIMO, KREMŲ GAMYBOS, MUILO GAMYBOS, ŽVAKIŲ GAMYBOS, VONIOS BURBULŲ, DRUSKŲ IR KŪNO SVIESTŲ gamybos bei kitus mokymus: https://www.gamtoskvapai.lt/produkto-kategorija/mokymai-internetu-video/

Linkėjimai,

Aistra Kazlauskienė (rašykite man [email protected]) arba draugaukime Facebook Aistra Papaitė Kazlauskienė

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X