Skip to main content

Aromaterapija peršalus: receptai gerai savijautai (receptus rasite žemiau)

Prieš 3 metus pradėjau vesti aromaterapijos pradžiamokslio paskaitas ir individualius mokymus, džiaugiuosi, kad mokinių ratas vis plečiasi ir brandinu tolimesnes idėjas platesniems mokymams, nes pastebėjau, kad dažniausi klausimai būna: “Kuo pakeisti viename ar kitame recepte nurodytą eterinį aliejų? Kaip teisingai dozuoti eterinius aliejus priklausomai nuo negalavimo? Kokius aromaterapijos taikymo būdus naudoti vienu ar kitu atveju? Kaip saugiai taikyti aromaterapiją vaikams?”. Tai tikrai svarbūs klausimai ir jei jų kyla ir Jums, tikrai laikas rimčiau pastudijuoti šią temą ir suvokti kaip sudaromos eterinių aliejų sinergijos, nuo ko priklauso eterinių aliejų savybės, kaip ir kada taikyti vieną ar kitą aromaterapijos taikymo būdą norint pasiekti geriausių rezultatų, o tik tada imtis veiksmų ir taikyti šias žinias. Jei Jus domintų panašūs mokymai, susisiekite su manimi el. paštu [email protected] (nurodykite dominančias temas ir aktualiausius klausimus mokymams, kai bus formuojama mokymų grupė – Jums pranešiu pirmiausiai).

Sulaukiu Jūsų klausimų dėl eterinių aliejų naudojimo, dozavimo, vienų eterinių aliejų pakeitimo kitais ir kaskart labai pasidžiaugiu, kad susidomėjimas aromaterapija bei jos taikymas kasdienybėje sparčiai auga. Ir iš tiesų, aromaterapijos taikymas labai platus, o eterinių aliejų savybės leidžia išbandyti alternatyvius sveikatinimosi būdus ir gelbsti esant tam tikriems negalavimams.

O šiuo metu sulaukiu daugiausiai klausimų dėl eterinių aliejų taikymo peršalus ar norint apsisaugoti nuo šaltojo sezono negalavimų, todėl Jūsų klausimų įkvėpta dalinuosi keliais išbandytais receptais, tikiuosi, kad ir Jūs išbandysite ir šie patarimai bus naudingi ir Jums.

 

Masažo mišinys nuo raumenų skausmo peršalimo metu:

5 lašai rozmarinų eterinio aliejaus (Rosmarinus officinalis) geriausia verbenono chemotipo

5 lašai eukaliptų eterinio aliejaus (Eucalyptus radiata)

5 lašai balzaminių kėnių eterinio aliejaus (Abies balsamea)

30 ml simondsijų (jojobos) ar kito augalinio aliejaus

30 ml rudo stiklo buteliukas su kamšteliu

Sumaišykite visus ingredientus rudo stiklo buteliuke, būtinai užrašykite etiketę. Puikus mišinys tiems, kuriuos peršalus kamuoja raumenų skaumai. Naudokite bent kelis kartus dienoje, geriausiai susigeria į drėgną odą. Beje, šio mišinio galima užlašinti ant druskos ir įberti į šilto vandens vonelę bei pasimėgauti kojų vonele.

 

Antivirusinis mišinys siaučiant peršalimui ir gripui:

5 lašai varpinių levandų eterinio aliejaus (Lavandula latifolia)

3 lašai arbatmedžių (pražangialapių mirtenių) eterinio aliejaus (Melaleuca alternifolia)

3 lašai citrinų eterinio aliejaus (Citrus limon)

3 lašai citrinžolių eterinio aliejaus (Cymbopogon citratus)

Šis eterinių aliejų mišinys yra ypatingai universalus:

  1. Jį mėgstu naudoti inhaliatoriaus tūbelėje (labai gaivus aromatas, padedantis esant užsikimšusiai nosiai ir norint apsisaugoti kvėpavimo takus siaučiant virusinėms infekcijoms). Į inhaliatoriaus tūbelę lašinu per pus mažiau lašų.
  2. Sumaišykite šiuos eterinius aliejus 30 ml simondsijų ar migdolų aliejaus arba 30 ml bekvapio kremo ar sviesto ir turėsite puikią priemonę gerklės, krūtinės ar pėdų srities masažui (masažuokite šias sritis bent 2 – 3 k. per dieną)
  3. Naudokite šį mišinį eterinių aliejų garintuve – aromatas itin švelnus, malonus ir dar išvalo orą nuo virusų – juk to ir siekiame! Garintuve pakaks naudoti pusę lašų šio mišinio.

 

Vonios druska “Šalin peršalimą”:

7 lašų eukaliptų eterinio aliejaus (Eucalyptus radiata)

6 lašų kiparisų eterinio aliejaus (Cupressus sempervirens)

5 lašų kadagio uogų eterinio aliejaus (Juniperus communis)

200 g druskos (aš naudoju Epsom druską arba Himalajų druską, bet galite naudoti kokią tik turite namuose)

1 arbatinis šaukštelis medetkų fitolio (galite naudoti ir kitą turimą aliejų arba jo nenaudoti visai. Aliejų naudoju tam, kad išlipus iš vonios oda būtų tarsi šilkas).

Sumaišykite visus ingredientus ir 2 – 3 valgomuosius šaukštus druskos suberkite į šiltą vonią, pasimėgaukite bent 10 minučių. Šis mišinys man ypač patinka, nes gelbsti ir tada, kai skauda raumenis, kūnas jaučiasi tarsi “apsunkęs”, ir esant gerklės skausmui bei slogai pakvėpuoju šiltais garais ir tampa lengviau kvėpuoti.

Tiesa, vonios aš neturiu, tad duše ant dušo pagrindo paberiu druskos (be aliejaus, nes kitaip galima susižeisti), o ant druskos užlašinu šių eterinių aliejų ir paleidus šiltą vandenį besiprausdama mėgaujuosi gaiviu ir “nosį atkemšančiu” bei su peršalimu ir gerklės skausmu padedančiu kovoti mišinio aromatu, o druska padeda masažuoti pėdas bei suaktyvinti kraujotaką. Beje, šis mišinys puikiai tinkamas naudoti ir pirtyje, tam jį sumaišau su medumi ir tepu kūną, palaikau iki 5 min. ir nuplaunu tekančiu vandeniu!

Aromaterapija ir vaikai

Ši tema reikalauja atskiro įrašo, bet apibendrinant – naudokite eterinius aliejus garintuvuose, išvėdinę kambarius pagarinkite eterinių aliejų kelis kartus per dieną (nebūtina palikti garintuvo visai dienai ir net nerekomenduojama, kaskart naujai įjungdami garintuvą išpilkite buvusį turinį ir papildykite švariu vandeniu ir vėl įlašinkite eterinių aliejų). Nerekomenduoju vaikams lašinti eterinių aliejų tiesiai ant odos (grynų), nerekomenduoju naudoti net ir praskiestų eterinių aliejų ir augalinių aliejų mišinių ant gleivinių ar tepti nosies šnerves, nerekomenduoju ir taikyti oralinio eterinių aliejų vartojimo būdo vaikams. Atsargiai elkitės ir norėdami padaryti vaikams garų inhaliaciją, nes per karšti garai taip pat gali pažeisti kvėpavimo takus, o lašinamas eterinis aliejus smarkiai sujautrinti.

Išbandę receptus būtinai parašykite savo nuomonę el. paštu [email protected]

Primenu, kad visi receptai ir patarimai yra rekomenduojamo pobūdžio, pateikti nesiekiant diagnozuoti ar gydyti. Kilus klausimams pasitarkite su savo gydytoju bei aromaterapeutu (aromaterapinei konsultacijai galite užsiregistruoti el. paštu [email protected]).

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X