Skip to main content

Pirmoji žiemos diena pasitinka drėgnu ir vėjuotu oru, o aš tuo tarpu bandau naujus receptus seminarams ir jau ruošiu Kalėdines dovanas, kurias greitu metu pasiūlysiu savo skaitytojams, kurie nenori gaminti, nenori mokytis, bet nori išbandyti daugelį gaminių.

Prieš savaitę gaminau sviestą kūnui savo reikmėms ir kaip dažniausiai būna – pastačiau indelį spintelėje ir prisiminiau tik šiandien, prieš važiuodama į studiją. Indelį pagriebiau, dar prieš tai pauosčiusi jo turinį. Mano uoslei tai labai patiko, nes kvepia jaukumu, šiluma ir Kalėdomis.  Pietų metu, prieš išeidama į miestą pasižiūrėti mūsų gražiosios Vilniaus eglės (ach, kokia ji man šiemet graži, elegantiška ir jauki), pasitepiau rankas šiuo kūno sviestu ir pajutau šilko skraistę ant rankų odos, o aromatas toks, kad norisi suvalgyti!

Grįžusi, nusprendžiau pasidalinti šiuo paprastu receptu su Jumis. Dažnai gaminu įvairius kremus, losjonus, gelius, aliejų mišinius ir kitas priemones, kurių sudėtis siekia 5 – 10, o kartais ir dar daugiau ingredientų, bet kartais prisimenu ir visiškai paprastus receptus, kurie dažnai būna ne mažiau efektyvūs ir tikri.

Išsuktas kūno sviestas:

Sviestmedžių aliejus – 40 g

Kokosų aliejus – 15 g

Skystasis aliejus (aš naudojau abrikosų kauliukų aliejų) – 5 g

Kakavos absoliutas – 4 lašai

Mandarinų eterinis aliejus – 8 lašai

Sviestmedžių aliejų ‘išsuku“ su šaukštu, kad išnyktų visi „gumulai“, jei jų yra, ir pamažu pridedu kokosų aliejaus, tada vėl „suku“. Aliejų netirpinu, jie man „išsisuka“ ir taip, nors laiko ir pastangų tam reikia, tad jei norite mažiau „vargti“ – įstatykite indelį su aliejais į vandens vonelę, kad jie būtų truputį minkštesni. Patrynus kokosų ir sviestmedžių aliejus, pamažu lašinu abrikosų kauliukų aliejų ir vėl „suku“, iki vienodos konsistencijos. Tada įlašinu juodo kaip naktis kakavos absoliuto ir mandarinų eterinio aliejaus ir vėl viską gerai išmaišau. Kartais įlašinu ir vitamino E, bet galima apsieiti ir be jo. Kvapas fantastiškas. Ypač patiks saldumynų mėgėjams.

Galite tiesiog įstatyti indą su aliejais į vandens vonelę ir juos ištirpinti, gerai išmaišyti ir palikti atvėsti. Atvėsusį mišinį suplakite iki purumo. Štai ir purus kūno sviestas pagamintas. Ir tikrai, jis tirpus kaip sviestas (tas, kurį tepam ant sumuštinių), bet kvepia šokoladu ir mandarinais. Geriausia tepti ant drėgnos odos, tada geriau susigeria. Galiojimas priklauso nuo naudojimo įpročių ir laikymo sąlygų.

Šis receptas yra tik inspiracija Jums, galite jį keisti, tobulinti, bandyti tokį, koks jis yra arba pagaminti ir padovanoti kam nors Kalėdų proga, kad ir kolegai ar mamai, draugei. Oda ir uoslė bus tikrai pamaloninta!

Linkėjimai,

Aistra

Jei norite jau pagaminto produkto, rašykite el.paštu: [email protected]

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X