Skip to main content

Šaltuoju metų laiku dažniausiai rūpinamės savo kūno šiluma: apsigaubiame šiltais drabužiais, norime skanaus ir šilto maisto, šiltų žodžių. O kaip rūpinamės savo oda? Juk veido oda nuolat kenčia nuo šalčio bei vėjo, dažnas „brūkšteli“ man laiškelį su klausimu apie sausos odos priežiūrą, apie tai, kad šaltuoju metų laiku veido oda išsausėja, o po ilgesnių pasivaikščiojimų „tempia“ ir skauda veido odą.

VEIDAS.
Veido odą reikia drėkinti net ir šaltuoju metų laiku. Jei renkatės kosmetinę priemonę – ieškokite tokios, kuri ir drėkintų, ir maitintų Jūsų odą. Kai odai trūksta drėgmės – ji pleiskanoja, išsausėja, galite jausti tempimo pojūtį.

Pamirškite vandens pagrindo priemones veido odai: lengvus vandeninius kremus, gelius, kuriuos naudojote vasarą. Rinkitės aliejais praturtintus maitinamuosius kremus arba naudokite aliejų mišinius veidui. Tepkite juos bent 20 min. prieš išeinant į šaltą lauko orą.

Nepamirškite odos šveitimo. Nenaudokite agresyvių šveitiklių, kurie pažeižia odą, ją jautrina bei smarkiai putojančių odos valiklių ir prausiklių. Odos šveitimui puikiai tinka molis arba avižų miltai. Po šveitimo ar kaukės papurkškite odą hidrolatu, kuris padės atstatyti odos pH balansą. Dar drėgną odą patepkite keliais lašeliais nerafinuoto aliejaus.

LŪPOS.
Šaltuoju metų laiku dažniausiai kenčianti nuo šalčio veido sritis – lūpos. Kaip jomis rūpintis? Patariu naudoti natūralų lūpų balzamą, geriausia pagamintą savo rankomis, kuriame būtų kanapių, taukmedžio, kakavos aliejų, bičių vaško, vitamino E bei imunitetą stiprinančių savybių turinčių eterinių aliejų (tam labiausiai tinka saldžiųjų apelsinų, bergamotės bei citrinų eteriniai aliejai). Stenkitės nelaižyti lūpų esant žvarbiam orui bei jų nekramtyti.

RANKOS.
Nepamirškite rūpintis ir rankomis. Rankų odai puikiai tinka kakavos ir sviestmedžių sviestai, tik juos reikėtų ištirpinti vandens vonelėje ir įpilti nerafinuoto skysto aliejaus (simondsijų, abrikosų kauliukų, avokadų). Jei rankos skeldėja, joje yra žaizdelių – rekomenduoju pasigaminti rankų balzamą su bičių vašku, sviestmedžių ir puiklapių aliejais arba išbandyti  sviestmedžio sviestą, išsuktą iki purumo su puiklapių arba kanapių aliejumi bei praturtinti šį mišinį nuostabiais kvapais (levandų, stirakų, vanilės ar kakavos absoliutu).

AROMATERAPIJA KŪNUI IR UOSLEI.
Aromaterapija šaltais žiemos vakarais ir dienomis tikrai praskaidrins Jūsų nuotaiką. Galima rinktis šiltas vonios procedūras su keliais lašeliais eterinių aliejų, prieš išeinant iš namų pauostyti eterinių aliejų tiesiai iš buteliuko arba užlašinti ant šaliko, pirštinių, palto vidinės pusės. Tik nenaudokite pipirmėčių eterinio aliejaus vonioje, didesnis jo kiekis gali sukelti itin nemalonius pojūčius!
Kokie eteriniai aliejai tinkamiausi žiemos metu? Dienomis, kai mums prireikia optimizmo, šilumos, jaukumo, patariu išbandyti mandarinų eterinį aliejų. Savo sudėtyje turintis d – limoneno, pasižyminčio imunitetą stiprinančiomis savybėmis, šis aliejus sustiprins reikiamu metu. Kelis lašelius mandarinų eterinio aliejaus įlašinkite į savo mėgiamą veido ar kūno kremą, netrukus pastebėsite, kad pagerėjo ne tik odos būklė, bet ir Jūsų emocinė būsena.
Jei norite išmokti savo rankomis pasigaminti lūpų balzamą, sviestą rankoms, kremą veidui, kūnui ar aromaterapinę priemonę, kvepalus, namų kvapą, eterinių aliejų mišinį – susisiekite su manimi. 

ARTIMIAUSI RENGINIAI: https://www.gamtoskvapai.lt/renginiai-2/

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X