Skip to main content

Hidrolatų naudojimas veido priežiūrai
Hidrolatų gavimas iš augalų yra nuostabu! Man teko distiliuoti ir eksperimentuoti su daugybe augalų, augančių Lietuvoje ir gautais rezultatais nenusivyliau niekada. Žinoma, jei tikėčiausi, kad tam tikrų augalų hidrolatai kvepės kaip žydintys augalai, gal ir nusivilčiau, bet džiaugiuosi, kad produktus vertinu ne tik pagal kvapą, bet ir kitas savybes. O štai, prieš kelias dienas teko ir vėl (!) iš dar nebandžiusių, bet jau susipažinusių su aromaterapija nugirsti nuomonę, kad Lietuvoje auginti ar išaugę augalai yra netinkami hidrolatų ir eterinių aliejų gamybai. Žinau, kad ši klaidinga informacija yra skleidžiama, bet ji nepagrįsta ir dažniausiai tai tėra marketinginis triukas, kad pirkėjai pirktų tik atvežtinius, tik išpilstytus Lietuvoje, „kokybiškus, Provanso levandų hidrolatus“, kurie dažnai būna prisotinti bereikalingų konservantų ar praturtinti keliais lašeliais eterinio aliejaus, kad skleistų stipresnį kvapą. Deja, tokią informaciją kažkada teko išgirsti ir iš aromaterapijos žinias Lietuvoje skleidžiančių „aromaterapeutų“, tik tada dar nebuvau išbandžiusi tiek hidrolatų ir distiliavusi begalę augalų, iš kurių gavau ne tik hidrolatus, bet ir eterinių aliejų, kad galėčiau užginčyti tokias nepagrįstas kalbas. Truputį nukrypau nuo temos 🙂

rugiageliu hidrolatas
Hidrolatų naudojimas veido priežiūrai:
• Kalbant apie hidrolatų naudojimą veido priežiūrai, verta paminėti, kad tai vienas geriausių produktų atgaivinančių veido odą! Užpurkškite hidrolato (levandų, ramunėlių, agurkų, erškėtrožių, vingiorykščių, liepžiedžių ir pan.) tiesiai ant veido odos, vos tik pajuntate nuovargį ar jaučiate, kad Jūsų odai reikia atgaivos.
Akių vokus po sunkios dienos atgaivins kompresas su vėsiu hidrolatu. Čia labiausiai tiks ramunėlių, rugiagėlių, erškėtrožių švelnūs hidrolatai, kurie neerzins nosies intensyviu kvapu ir jau po 10 min. ramybės su kompresu, padės pašalinti akių nuovargį. Tokie kompresai tinkami ir tiems, kurių akys itin jautrios bei pabundantiems su patinusiais paakiais.
Hidrolatų naudojimas kremų gamyboje. Jei dar neišbandėte savęs kremų gamyboje – rekomenduoju nedelsiant tai padaryti ir niekada nenorėsite pirktinių kremų. Kremų gamybai hidrolatą rinkitės pagal reikiamas savybes, pvz., jei norite vėsinančio kremo pėdoms – tiks mėtų, melisų hidrolatas, jei riebiai veido odai – levandų, raudonėlių hidrolatai, brandžiai ir su išsiplėtusiais kapiliarais odai – šlamučių bei kraujažolių.
Hidrolatų naudojimas veido kaukių gamyboje. Veido kaukę pasigaminti itin paprasta. Paprasčiausiai kaukei Jums prireiks kosmetinio molio bei hidrolato. Sumaišykite hidrolatą su moliu (turi gautis „košelės“ konsistencija) ir masę užtepkite ant odos. Tik stebėkite, kad molis nenudžiūtų, tai viena didžiausių odos priežiūros klaidų, kurias daro daugelis.
O kur dar panaudojimas kosmetikos gamyboje: hidrolatus naudokite gamindami šampūnus, kremus, losjonus, pienelius, tonikus. Jei nepatinka kurio nors turimo hidrolato kvapas – derinkite hidrolatus tarpusavyje!
Aromaterapijoje hidrolatai dar neatrastas lobis, mokslo pasaulis vis dar nenoriai atlieka hidrolatų tyrimus, o pavieniams asmenims tokie tyrimai brangiai kainuoja, o tiesiog “įdomumo dėlėi” jų daryti neapsimoka. Beje, apie hidrolatų tyrimus… Mūsų uoslė ne visada būna pats geriausias “prietaisas”, galintis nusakyti, ar produktas geras, ar ne. Ne kartą girdėjau iš uosčiusių liepžiedžių ar rugiagėlių hidrolatus: “kvepia kaip šienas”, “nekvepia”, “nekvepia kaip pražydęs augalas, prie kurio spiečiasi pulkai bičių”. Kodėl taip yra? Todėl, kad hidrolatas, eterinis aliejus, fitolis, arbata, nuoviras, užpilas, tinktūra yra visiškai skirtingi produktai. Jei sudalyvautumėte mano organizuojamose distiliavimo dirbtuvėse, aromaterapijos ir kosmetikos gamybos stovykloje ar asmeninėje konsultacijoje, pamatytumėte kaip atrodo hidrolatų, eterinių aliejų tyrimai, suprastumėte šių dviejų skirtingų produktų skirtumus, panašumus. Kiek mokymų man teko dalyvauti Lietuvoje, niekas tokios informacijos neatskleidžia, viską dėsto kuo paprasčiau, o visgi aromaterapija nėra tik pasvarstymai, kuris eterinis aliejus tiks peršalus ar nuo spuogų. Čia jau prasideda visas mokslas ir menas, kurį reikia šiek tiek giliau suvokti, ne tik išmokus pavadinimą ar žinant iš kurios šalies importuotas eterinis aliejus.
Rugsėjo 23– 25 d. kviečiu sudalyvauti “Aromaterapijos ir natūralios kosmetikos stovykloje”, turiningai praleisti laiką distiliuojant augalus, spaudžiant aliejus, gaminant kosmetiką ir kalbant apie aromaterapinių produktų kūrimą.

Registracija: [email protected] arba tel.: +370 60880538
Daugiau informacijos: https://www.gamtoskvapai.lt/blogas/events/aromaterapijos-ir-naturalios-kosmetikos-stovykla/
Facebook renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/540023422864119/

aromaterapijosstovykla

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, augalų distiliavimo (hidrolatų gamybos) konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Klientų atsiliepimai

Rekomenduoju, puikiai parinko kvapus ir sukūrė asmeninius kvepalus, labai esu patenkinta👍
Daiva Dzvonkienė
2021-05-04T16:27:05+0000
Ačiū už nuostabią kvepalų gaminimo pamoką 🙂
Naste Saveljeva
2020-09-19T15:22:17+0000
Aistra, ačiū už profesionalumą, rūpestį, atsakymus į visus kilusius klausimus, konsultacijas! 💯 Po augalų distiliavimo mokymų jaučiausi visiškai pasitikinti savimi pradėti distiliuoti pirmuosius augalus! 🌿 Alembikas visiškai užbūrė 🪐
Roberta Bulotaitė
2020-09-18T13:36:40+0000
Labai ačiū, Aistra, už nuoširdų, jaukų ir informatyvų žvakių gamybos kursą! Gavau labai labai daug informacijos ir įkvėpimo gaminant žvakes. <3
Lina Falkauskė
2020-06-28T19:35:54+0000
Ačiū už kremų gamybos kursą, rekomenduoju visiems pradedantiems!
Justė Navalinskė
2020-05-21T09:08:06+0000
Nuostabi patirtis gaminant savo rankų/uoslės darbo kvepalus. Patarimai vertingi, bei labai profesionali Aistra kaip arometerapijos specialistė!
Aušra Kuliešienė
2019-12-30T06:41:34+0000
Koks nuostabus kvapų pasaulis,bet ir skirtingas .Buvo puikiai praleistas laikas.Tos praleistos valandos kvapų pasaulyje prabėgo ,kaip akimirka.Tiek visko daug sužinota ir patirta.Labai labai ačiū už malonų ir šiltą bendravimą.Buvo labai nuostabų ir miela Jūs sutikti.Sekmes Jums kvapų ir aromatų pasaulyje.,
Danute Mickuviene
2019-11-19T14:31:12+0000
Trys valandos tarp kvapų, spalvų ir formų... O kur dar begalė informacijos ir teigiamų emocijų ☺️. Ir pilnas krepšys pasigamintų produktų: muiliukų, vonios druskų, sviestų ir kitų malonumų😊🦋. Sudalyvaukite ir Jūs-tikrai liksite maloniai nustebinti😚. Sėkmės Jums, Aistra!
Daiva Baubliene
2019-04-14T16:04:57+0000
Puiki kvepalų gamybos pamoka..tiek įspūdžių ir naujų žinių.Pasigaminau su Jūsų pagalba kvepalus kurių senai norejau..Labai didelis ačiū ir sekmės Jūms.💐🌷🌺
Liudmila Pastuchova
2019-04-06T21:06:51+0000
Puikiai praleistas laikas kvepalų gamybos pamokoje, tikrai drąsiai rekomenduoju išbandyti nebandžiusiems, o ir pati mielai sudalyvaučiau dar kartą 😉
Raminta Matulytė
2018-08-30T12:15:43+0000
Tai nuostabu🌸🌸🌸🌸🌸jūs ir tai ką kuriate nepakartojama🙏🙏🙏 ačiū💗
Lina Vingienė
2018-08-15T18:56:41+0000
Ačiū, Aistra :* Esi nuostabi ir nostabu visą ką darai! Dėkoju už pirkinius ir konsultacijas, viskas taip moteriška ir su meile <3
Vaiva Wengel
2017-08-08T20:03:12+0000
Nuostabiai praleistas laikas gaminant kvepalus! Labai labai ačiū! 🙂
Ugne Zibolyte
2017-07-22T04:52:10+0000
Labai džiaugiuosi apsilankiusi Jūsų kvepalų gamybos užsiėmime. Puikiai praleistas rytas jaukioje studijoje su šaunia kompanija. Aistra - nuostabi mokytoja, šiltas ir geras žmogus. Būtinai sugrįšiu. Ačiū. 🙂
Tiesiog Regina
2017-02-08T21:53:31+0000
Miela Aistra, Ačiū už nuostabią kelionę i fantastišką kvapų pasaulį. Nekantrauju išbandyti susikurtus kvepalus, jaučiu, kad su Jūsų pagalba pasigaminau savo kvapą! Ačiū Jums už dar vieną aistrą mano gyvenime! Iki kitų susitikimų!
Virginija Armonienė
2017-01-29T06:48:25+0000
Kvapniausiai praleistas laikas! Vyras džiaugiasi dovana, o ir aš, atėjusi tik stebėti procesą, pati jame sudalyvavau (ir tuščiomis neišėjau) 🙂 Puiki mokytoja, neperšanti savo nuomonės - labai profesionaliai patarianti, subtiliai ir maloniai bendraujanti. Išėję jautėmės pailsėję ir patyrę kažką visiškai naujo. Ačiū!
Saida Jurkų
2017-01-15T19:56:19+0000
Puiki mokytoja, laikas dirbtuvėse tiesiog praskriejo. Ačiū už atsakymus papildomiems klausimams, geranoriškumą. Jauki ir kvapni studija, rekomenduoju.
Eglė Miceikienė
2016-11-09T20:36:14+0000
Žvakių gamybos mokymai internetu. 6 valandų trukmės video pamokos. PLAČIAU
X