Skip to main content

Levandų eterinis aliejus yra vienas mano mėgiamiausių, jo panaudojimo galimybės beribės! Jau žinome, kad levandų eterinis aliejus išgaunamas iš levandų distiliacijos proceso metu. Kaip šalutinis produktas gaunamas levandų hidrolatas, pasižymintis begale naudingų savybių, tačiau šįkart noriu skirti daugiau dėmesio levandų eterinio aliejaus panaudojimo aptarimui.
Levandų eterinis aliejus yra vienas universaliausių eterinių aliejų, turbūt kiekvienas žino, kaip atrodo levandų krūmeliai ir yra bent kartą uodęs nuostabų levandų kvapą. Levandos yra žinomos kaip puikiai atpalaiduojanti ir balansuojanti fizinį kūną ir emocinę būseną priemonė.

Levandų eterinis aliejus

Levandų eterinis aliejus gali būti naudojamas

Po vabzdžių įgėlimų. Keli lašeliai levandų eterinio aliejaus numalšins vabzdžių įgėlimų sukeltą niežulį ir patinimą.
Nuo smulkių nudegimų. Kuri šeimininkė nėra nusideginusi rankos, o vyras išliejęs kavos ar arbatos? Keli lašeliai levandų eterinio aliejaus ant nudegimo vietos padės nuraminti skausmą ir užgydyti pažeistą odos plotą.
Įbrėžimai ir įdrėskimai. Užlašinkite kelis lašelius levandų eterinio aliejaus ant įbrėžimo ar įdrėskimo vietos, tai padės nuraminti skausmą, užkirs kelią mikroorganizmų dauginimuisi ir skatins odos ląstelių regeneraciją.
Kraujavimas iš nosies. Norėdami sustabdyti kraujavimą iš nosies, levandų eterinio aliejaus užlašinkite ant audinio ir apvyniokite mažą ledo gabaliuką arba sušlapinkite audinį šaltame vandenyje. Palaikykite audinį prie nosies, kol kraujavimas liausis.
Sausa ir skilinėjanti oda. Suskeldėjusios odos priežiūrai naudokite levandų eterinio aliejaus lašelį pasirinktame nerafinuotame augaliniame aliejuje ir tepkite pažeistą odą. Ypač tinka suskeldėjusioms rankoms ir kojoms.
Pleiskanų naikinimui. Įmasažuokite kelis lašelius levandų eterinio aliejaus į galvos odą prieš naudojant šampūną.
Nuo nemigos ir esant nerimui. Kelis lašelius levandų eterinio aliejaus įtrinkite tarp delnų ir įkvėpkite nuostabaus levandų aromato arba garinkite levandų eterinį aliejų garintuvuose.
Aknės pažeista oda. Levandos pasižymi balansuojamu poveikiu, levandų eterinis aliejus yra vienas vertingiausių aliejų spuogų gydymui. Jis slopina bakterijų, kurios sukelia odos infekciją, dauginimąsi, padeda subalansuoti pernelyg didelių riebalų sekreciją ir skatina odos ląstelių regeneraciją. Įlašinkite keletą lašų levandų aliejaus į įprastai naudojamą kremą ar augalinį aliejų ir naudokite kaip įprasta.
Nuo nudegimų saulėje. Į alavijo gelį įlašinkite kelis lašelius levandų eterinio aliejaus ir švelniai tepkite odą arba purkškite odą levandų hidrolatu. Šios priemonės numalšins skausmą ir nuramins odą.
Nuovargio šalinimui. Įlašinkite 3 – 5 lašus levandų eterinio aliejaus į šilto vandens vonelę ir pamirkykite pėdas. Netrukus pajusite, kad jaučiamas atsipalaidavimas ir nuovargis nyksta.
Nuo galvos skausmo. Po lašelį levandų eterinio aliejaus įtrinkite į kaktą (arba smilkinių srityje). Levandų eterinį aliejų galite derinti su pipirmėčių eteriniu aliejumi. Šis mišinys ypač efektyvus galvos skausmų malšinimui.
Esant stipriam mėnesinių skausmui. Kelis lašelius levandų eterinio aliejaus įlašinkite į šaukštą nerafinuoto augalinio aliejaus ir laikrodžio rodyklės kryptimi kelias minutes masažuokite pilvo sritį (aplink bambą).

Apie levandų eterinio aliejaus bei hidrolatų distiliavimą galite sužinoti 3 valandų trukmės nuotoliniuose (video) mokymuose. Juos rasite čia.

Susiję įrašai:

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X