Skip to main content

Pipirmėčių eterinis aliejus (lot. Mentha piperita), gaunamas distiliuojant pipirmėtes, veikia stimuliuojamai, „žadina“ kūną ir jausmus, veikia vėsinančiai ir padeda daugelyje gyvenimo atvejų.

Pipirmėčių eterinis aliejus nuo seno naudojamas virškinimo sutrikimų gydymui, jis tinkamas viduriuojantiems, kenčiantiems skrandžio skausmus. Jei kankina skrandžio skausmai, galite pasilengvinti būseną atlikdami švelnų pilvo srities masažą (į šaukštą nerafinuoto aliejaus įlašinkite kelis lašelius pipirmėčių eterinio aliejaus ir švelniais sukamaisiais judesiais masažuokite pilvo sritį). Pipirmėčių eterinis aliejus naudojamas ir dantenų uždegimų šalinimui, gaivaus burnos kvapo palaikymui (jis naudojamas daugelio dantų pastų sudėtyje). Jei peršalote – pipirmėčių eterinis aliejus gali tapti puikiu išgelbėtoju.

Pipirmėčių eterinis aliejus naudojamas:

  • Peršalus. Naudokite pipirmėčių eterinį aliejų garinimui (tam tiks eterinių aliejų garintuvas (difuzorius), įlašindami 3 – 5 lašus ir mėgaudamiesi eterinio aliejaus skleidžiamu kvapu.
  • Išbandykite garų inhaliacijas, valančias sinusus. Į puodą įpilkite vandens, užkaiskite, į šiek tiek atvėsusį vandenį įlašinkite kelis lašelius pipirmėčių eterinio aliejaus, pasilenkite virš puodo, kad jaustumėte sklindančius garus, užsimerkite ir pakvėpuokite sklindančiais garais. Tokios garų vonelės naudingos ir tiems, kurie turi probleminę veido odą, kenčiantiems nuo aknės.
  • Pipirmėčių eterinis aliejus skatina prakaitavimą, todėl bus tinkamas mažinant karščiavimą, geriausia kelis lašelius pipirmėčių eterinio aliejaus sumaišyti su šaukštu nerafinuoto aliejaus ir kelis lašelius mišinio įtrinti sprando srityje.
  • Esant galvos skausmams: sumaišykite levandų ir pipirmėčių eterinius aliejus lygiomis dalimis ir įpilkite į buteliuką su lašintuvu. Lašeliu mišinio patepkite smilkinius (esant galvos skausmams), o buteliuką turėkite su savimi, nes pipirmėčių eterinis aliejus puikus pagalbininkas esant pykinimui, jis padės praskaidrinti mintis, suteiks žvalumo, teigiamai stimuliuos smegenų veiklą.
  • Jei pavargo kojos – pasidarykite pėdų vonelę. Į vonelę įpilkite šilto vandens, sumaišykite šaukštą jūros druskos su 2 lašais pipirmėčių eterinio aliejaus, įmeskite į vandenį, įmerkite pėdas ir 15 min. mėgaukitės vėsinančiu pipirmėčių poveikiu. Po tokios procedūros dienos nuovargis dings ir vėl jausitės žvaliai.

Jei pipirmėčių aliejaus kvapas Jums per stiprus, derinkite jį su levandų, apelsinų, greipfrutų eteriniais aliejais.

Pipirmėčių eterinio aliejaus galite įsigyti čia.

Pipirmėčių eterinis aliejus plaukams. Pipirmėčių eterinis aliejus naudingas plaukų ir galvos odos priežiūroje. Šį aliejų galite naudoti plaukų aliejų sudėtyje, įlašinti į naudojamas priemones – šampūnus, kondicionierius, plaukų kaukes, tačiau efektyvių rezultatų pasieksite naudodami augalinių ir eterinių aliejų mišinius, naudojamus kaip kaukės.

Pipirmėčių eterinio aliejaus niekada nenaudokite gryno! Šis aliejus turi ypatingai stiprų vėsinantį, šaldantį poveikį bei gali stipriai dirginti odą. Geriausia mišiniuose naudoti ne daugiau 1 % pipirmėčių eterinio aliejaus. Prisiminkite, kad kartais mažiau yra daugiau, juk eteriniai aliejai yra koncentruotos medžiagos, susidedančios iš daugybės komponentų, todėl juos reikėtų pradėti naudoti nuo minimalių kiekių, taip saugant savo odą nuo nepageidaujamo poveikio. Pipirmėčių eterinis aliejus tinkamas naudoti dienos pradžioje, nes veikia stimuliuojamai, parengia darbingai dienai, suteikia žvalumo, todėl netikslinga jį naudoti vakarais, prieš miegą.

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X