Skip to main content

Priemonės nuo uodų aktualios visą vasarą ir rudens pradžioje. Visą vasarą praleidau kelionėse po gamtą ir labai stebėjausi, kad manęs šiemet nepuola uodai! Tiesiog galvojau, kad jų mažiau, bet visgi, pakalbėjusi su tais, kuriuos jie baisiai puola, nusprendžiau, kad meilė eteriniams aliejams ir hidrolatams bei jų naudojimas mane gelbėja ir nuo kraujasiurbių uodų ir kitų blogybių. Jei ir puola – po įsisiurbimų neniežti odos ir nenusikasau iki kraujo kaip anksčiau. Kadaise buvau labai “ skanus egzempliorius” uodams, o jiems įsisiurbus, nusikasydavau niežtinčias vietas iki kraujo ir visą vasarą vaikščiodavau žaizdotomis kojomis ir rankomis. Savaitgalį teko praleisti drėgnoje kaimo vietovėje, vakare pamačiau didelį sambūrį uodų, kurie kesinosi įsisiurbti, tačiau visiškai nejaučiau niežulio ir ryte net nebuvo matyti įsisiurbimo žymių.
Yra begalė tyrimų ir įvairių atsiliepimų, kokie eteriniai aliejai ir kokios priemonės nuo uodų geriausiai veikia kaip uodų repelentai. Dažniausiai įvairaus pobūdžio literatūroje kaip repelentai nuo vabzdžių minimi: citrinžolių, eukaliptų, pelargonijų, levandų, pipirmėčių, bazilikų, čiobrelių, citrinų, pušų eteriniai aliejai. Šiuos aliejus galima maišyti su sojų aliejumi, vanilės ekstraktu, spiritu (ar degtine) ir nimbamedžio aliejumi. Pateiksiu kelis patarimus, kurių pagalba galėsite apsisaugoti nuo uodų ir sumažinti jų sukeltą niežėjimą.
Repelentą geriausia sumaišyti buteliuke su purkštuvėliu, taip galėsite lengvai naudoti ir purkšti esant poreikiui.

Repelentas nuo uodų (50 ml):
Distiliuotas vanduo arba hidrolatas (mėtų, liepžiedžių) ( 45-50 ml);
Eterinių aliejų skiediklis
10 lašų citrinžolių eterinio aliejaus;
5 lašų pipirmėčių eterinio aliejaus;
10 lašų levandų eterinio aliejaus;
Sumaišykite visus ingredientus,  supurtykite buteliuką ir purkškite esant poreikiui. Šis mišinys veikia atbaidančiai. Galite eksperimentuoti ir sukurti savo formulę, naudodami kitas proporcijas ir eterinius aliejus. Visada atlikite odos testą tam, kad įsitikintumėte, kad visi ingredientai jums tinkami.

Priemonės nuo uodų sukelto niežėjimo. Niežėjimą puikiai sumažins ant įsisiurbimo vietos papurkštas mėtų hidrolatas, kuris mažina niežėjimą ir paraudimus. Taip pat, naudokite mažą lašelį levandų eterinio aliejaus odai nuraminti.

Daugelis naudoja cheminius repelentus, skirtus apsisaugoti nuo uodų, tačiau, mano nuomone, galime apsisaugoti ir augalų pagalba. Tam puikiai tinka eteriniai aliejai ir hidrolatai bei natūralios priemonės nuo uodų. Žinoma, kiekvieną asmenį augalinės substancijos gali veikti skirtingai, todėl norint apsisaugoti nuo uodų ar pagerinti savo būklę po jų įsisiurbimų, telieka eksperimentuoti ir atrasti savo repelento formulę.

Primenu, kad visiems vienodo recepto nėra, kas tiko Jums, nebūtinai tiks Jūsų draugams, tačiau natūralios priemonės nuo uodų gali būti veiksmingos ir patikimos.

Susiję straipsniai:

  1. Mėtų hidrolatas;
  2. Levandų eterinis aliejus;
  3. Pipirmėčių eterinis aliejus.

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X