Skip to main content

Plaukai yra mūsų puošmena, įvaizdžio dalis ir visada norime, kad jie būtų švarūs, pilni apimties, žvilgantys. Turbūt jau žinote, kad plauko išvaizdą lemia ir mūsų genetika, ir mityba, bet kiek pakoreguoti plaukų grožį galime naudodami tinkamas plaukų priežiūros priemones.

Šiuo receptu dalinausi LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“

Apie ką mums meluoja gamintojai?

Vien tik išsitrinkti plaukus šampūnu nepakanka. Nors ir reklaminės kampanijos skelbia, kad šampūnas prisotintas natūraliais aliejais ar kokiais kitais stebuklingais ingredientais, visada vadovaukitės kritiniu mąstymu ir žvelkite į sudėtį. Dažniausiai taip išskiriami „ant bangos“ esantys ingredientai, kurių pačioje priemonėje dedama labai mažai (vertinti reikėtų bendrą sudėtį ir jos eiliškumą, bet kaip taisyklė tie natūralūs ir taip reklamuojami ingredientai sudėtyje būna prie paskutiniųjų išvardinamų ingredientų, kartais ekstraktai ar veiklios medžiagos iš tikrųjų dozuojamos itin mažomis dozėmis, bet kalbant apie aliejus, jei aliejų matote išvardintą prie pat kvapų ar konservantų išvardinimo, aliejus gali būti įdėtas tik dėl reklamos).

Šampūną naudojame visi, bet nepamirškite retkarčiais panaudoti ir galvos odos šveitiklio, tik taip leisite papildomai naudojamoms priemonėms (kaukėms, serumams) giliau įsiskverbti ir kruopščiai išvalysite galvos odą. Na, o šampūnas yra plovimo priemonė, skirta pašalinti nešvarumus, tad nesitikėkite, kad naudojamas šampūnas paskatins plaukų augimą ar pagerins plaukų išvaizdą visam laikui. Turbūt esate pastebėję, kad naudojant patikusį šampūną ir pabandžius jį pakeisti kitu vėl grįžtame prie nepatenkinamos išvaizdos plaukų. Šiuolaikinė rinka yra surėdyta taip, kad turėtume „priklausomybę“ kai kuriems produktams ar prekių ženklams. Panagrinėjus sudėtį ir oda gali pašiurpti nuo kai kurių naudojamų ingredientų (daug jų dirgina odą, gali sukelti ir nepageidaujamų šalutinių reakcijų), tad norėdami visapusiškai sveikiau ir tvariau gyventi naudokime priemones, kurios praturtintos natūraliais, augalinės kilmės ingredientais. Pabandykite pasigaminti priemonių savo odai ar plaukams, natūralios priemonės tikrai veiksmingos,o ingredientų nesudėtinga įsigyti. Plaukų šampūną, kondicionierių, kaukę ir serumų pasigaminti dar pamokysiu, o šiandien dalinuosi plaukų kaukės, galinčios paskatinti plaukų augimą, apsaugoti plaukus nuo aplinkos poveikio, receptu.

Vos keli ingredientai ir plaukų kaukę galite pasigaminti patys

Aliejinė plaukų kaukė slenkantiems plaukams

plaukų kaukė: gamyba
Aliejiniai receptai žavūs ir tuo, kad priemonę galime pasigaminti būdami net gamtoje

Receptas:

1 valgomojo šaukšto ricinos aliejaus,

1 valgomojo šaukšto kokosų aliejaus,

1 valgomojo šaukšto avokadų aliejaus,

5 lašų levandų eterinio aliejaus,

5 lašų rozmarinų eterinio aliejaus,

3 lašų pipirmėčių eterinio aliejaus.

Receptas itin paprastas, šįkart jį surašiau šaukštų matavimu, o ne gramais, nes dažnai gaunu žinučių, kad neturite svarstyklių ir kaip tada apskaičiuoti receptą. Tad šią kaukę susimaišyti galite prieš pat naudojimą ir kaskart naudoti šviežią. Jokių papildomų aktyviųjų priedų čia nerašiau, tai bazinis kaukės receptas. Ricinos aliejus nuostabus ir jį norėčiau naudoti net vieną, jei tik nebūtų toks klampus, bet plaukų augimui skatinti jis vienas iš TOP ingredientų. Naudojant ricinų aliejaus kaukes greitai pastebėsite „mažų plaukų antenų“ ant galvos, plaukai bus tankesni, tvirtesni. Avokadų aliejus vienas iš geriausių ingredientų plaukų žvilgesiui, plaukų pamaitinimui ir kondicionavimui. Kokosų aliejus papildo kaukę nuostabiu aromatu ir puikiai veikia esant pleiskanojančiai odai, pasižymi antibakterinėmis savybėmis, papildo kaukę kondicionuojančiomis savybėmis. Levandų eterinis aliejus ramina odą, suteikia plaukams žvilgesio, nuostabiai kvepia, o kartu su rozmarinų ir pipirmėčių eteriniais aliejais suaktyvina kraujotaką, masažuojant kaukę į galvos odą. Visus šiuos ingredientus sumaišykite ir supilkite į švarų stiklainį ar buteliuką. Jei yra noro, galite keisti eterinius aliejus, papildomai įdėti vitamino E ar augalinių ekstraktų. Pirčiai darau tokią pat kaukę, tik dar papildau maltais ajero šaknies ir imbiero milteliais – gaunu egzotiškai kvepiančią košelę, kuri lengvai paskirstoma ant galvos odos ir plaukų ir pirtyje mažiau nuteka. Kaukę naudokite bent 2 k. per savaitę, masažuojamaisiais judesiais paskirstydami ant galvos odos ir plaukų. Tik masažuodami skalpą suaktyvinsite kraujotaką ir galite tikėtis spartesnio plaukų augimo.

Šios plaukų kaukės gamybos video galite matyti LRT LAIDOJE „Labas rytas, Lietuva“: https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/1454617/namu-gamybos-kauke-ne-tik-palepins-plaukus-po-juros-ir-saules-voniu-bet-ir-paskatins-ju-augima

Gražios Jums dienos ir įkvėpimo gaminti kosmetiką namuose,

Aistra Kazlauskienė

Laukiu Jūsų savo mokymuose ir individualiose konsultacijose, rašykite žinutes ir laiškus. El.paštas: [email protected] , tel. 860880538 , draugaukime Facebook Aistra Papaitė Kazlauskienė

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X