Skip to main content

„Kvapo įtaiga stipresnė už žodžius, reginius, jausmus ir valią. Kvapo įtaigai neįmanoma atsispirti, jis patenka į mus kaip oras į plaučius, jis užlieja mus, tiesiog užtvindo ir niekas negali nuo jo apsiginti.“

-Patrick Süskind

Aplink mus kasdien tvyro begalė kvapų, kartais malonių, o kartais net nosį riečiančių. Kvapai gali būti natūralūs arba sintetiniai, jie turi daug daugiau pareigybių, ne tik turi “kvepėti”. Kvapai yra informacija, gaunama apie aplinką (pavyzdžiui, užuodę pūvančio maisto kvapą tikrai jo neragausime, o užuodę cinamoninu kvepiančią bandelę – pažadinsime ir alkį, tarsi seksime malonų mums kvapą).

Kvapai

Užuodžiame uoslės pagalba, tai vienas nuostabiausių žmogaus pojūčių, leidžiančių aptikti daugybę cheminių medžiagų. Ar žinojote, kad mūsų nosys gali užuosti daugiau kaip 10 000 kvapų?

Kvapai

Kvapo molekulė įkvepiama su oru per nosį, kur sujudina uoslės receptorines ląsteles (atitinka receptorių kaip raktas spyną), patenka į smegenis ir yra suvokiama labai greitai. Kvapo suvokimas priklauso nuo kvapiųjų molekulių koncentracijos, todėl tos pačios medžiagos kvapas mums gali kvepėti maloniai, neutraliai arba nemaloniai. Apsidairykite aplink ir užuoskite erdvę, kurioje esate, ką jaučiate? Ar jaučiate sintetinių dažų, gaiviklių, kvepalų tvaiką? O gal besiskleidžiančios gėlės žiedų kvapą? Kurie kvapai jums malonūs, o kurie erzina? Kvapai ne tik veikia nuotaiką, bet ir daro stiprų poveikį mūsų sveikatai, nes kartu su kvapo molekule įkvepiame lakiąsias medžiagas, kurios gali būti žalingos mūsų sveikatai ir gerai savijautai. Pavyzdžiui, nudažius kambarį naujais dažais, po remonto ar statybų rekomenduojama bent mėnesį leisti išsivėdinti patalpoms. Tokioje patalpoje negalima miegoti, būti, ypač su mažais vaikais, nes įkvepiamos cheminių medžiagų molekulės nusėda mūsų audiniuose ir nuodija organizmą, gali iššaukti įvairius negalavimus, plaučių ligas. Mokslininkai teigia, kad tai gali būti susiję ir su vėžinių susirgimų atvejais. Tačiau tokį poveikį gali daryti ir purškiami oro gaivikliai, sintetiniai kvapai ir kvepalai, kurie ne tik nuodija mūsų organizmą, bet ir patenka į atmosferą bei mažina ozono sluoksnį.

Kvapai

Kaip sumažinti cheminių medžiagų vartojimą? Rinkimės natūralios kilmės produktus. Rinkimės natūralius kvepalus, oro gaiviklius, pagamintus iš eterinių aliejų, absoliutų, atarų. Klausiate, kas tai? Pasistengsiu trumpai paaiškinti:

Eteriniai aliejai

Eteriniai aliejai išgaunami iš augalų distiliacijos būdu. Tai koncentruotos aktyviosios medžiagos, susidedančios iš daugybės lakių cheminių junginių. Dažnai eteriniai aliejai yra vadinami “augalo siela”. Pačiam augalui eteriniai aliejai padeda apsisaugoti nuo kenkėjų arba atvirkščiai, padeda privilioti vabzdžius. Kiekvienas augalas kaupia skirtingą kiekį eterinių aliejų, o savo ruožtu, kiekvienas eterinis aliejus pasižymi skirtingomis savybėmis., pvz., levandų – ramina, rozmarinų – tonizuoja, apelsinų – gerina nuotaiką.

Absoliutai

Absoliutai yra ypatingai koncentruotos kvapiosios substancijos, pasižyminčios stipriu, išraiškingu kvapu, tamsia spalva ir klampumu, tuo jie skiriasi nuo lakesnių eterinių aliejų. Jie išgaunami tirpiklių ekstrakcijos arba anfleražo būdu. Absoliutai daugiausia naudojami parfumerijoje, kuriant kvepalų formules bei kosmetikos pramonėje, kaip natūralios kvapiosios medžiagos, tačiau mėgiami ir aromaterapijoje. Aš mėgstu juos naudoti aromaterapinio masažo metu (pvz., rožės, kakavos absoliutus), jie ypač teigiamai veikia centrinę nervų sistemą bei sąlygoja gerą klientų nuotaiką.

Atarai

Atarai yra taip pat koncentruotos kvapiosios substancijos, distiliuotos iš aromatinių augalų į santalų aliejų. Jie turi nuostabius, stiprius kvapus bei pasižymi terapinėmis savybėmis, tiesa, terapiniais tikslais plačiausiai naudojami Indijoje, kur nuo senų laikų iš kartos į kartą šeimose yra perduodama jų gamybos technologija. Atarai yra laikomi seniausiais kvepalais pasaulyje, rekomenduoju juos išbandyti – pasirinkę tinkamą kvapą, nebenaudosite sintetinių kvepalų.

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Klientų atsiliepimai

Rekomenduoju, puikiai parinko kvapus ir sukūrė asmeninius kvepalus, labai esu patenkinta👍
Daiva Dzvonkienė
2021-05-04T16:27:05+0000
Ačiū už nuostabią kvepalų gaminimo pamoką 🙂
Naste Saveljeva
2020-09-19T15:22:17+0000
Aistra, ačiū už profesionalumą, rūpestį, atsakymus į visus kilusius klausimus, konsultacijas! 💯 Po augalų distiliavimo mokymų jaučiausi visiškai pasitikinti savimi pradėti distiliuoti pirmuosius augalus! 🌿 Alembikas visiškai užbūrė 🪐
Roberta Bulotaitė
2020-09-18T13:36:40+0000
Labai ačiū, Aistra, už nuoširdų, jaukų ir informatyvų žvakių gamybos kursą! Gavau labai labai daug informacijos ir įkvėpimo gaminant žvakes. <3
Lina Falkauskė
2020-06-28T19:35:54+0000
Ačiū už kremų gamybos kursą, rekomenduoju visiems pradedantiems!
Justė Navalinskė
2020-05-21T09:08:06+0000
Nuostabi patirtis gaminant savo rankų/uoslės darbo kvepalus. Patarimai vertingi, bei labai profesionali Aistra kaip arometerapijos specialistė!
Aušra Kuliešienė
2019-12-30T06:41:34+0000
Koks nuostabus kvapų pasaulis,bet ir skirtingas .Buvo puikiai praleistas laikas.Tos praleistos valandos kvapų pasaulyje prabėgo ,kaip akimirka.Tiek visko daug sužinota ir patirta.Labai labai ačiū už malonų ir šiltą bendravimą.Buvo labai nuostabų ir miela Jūs sutikti.Sekmes Jums kvapų ir aromatų pasaulyje.,
Danute Mickuviene
2019-11-19T14:31:12+0000
Trys valandos tarp kvapų, spalvų ir formų... O kur dar begalė informacijos ir teigiamų emocijų ☺️. Ir pilnas krepšys pasigamintų produktų: muiliukų, vonios druskų, sviestų ir kitų malonumų😊🦋. Sudalyvaukite ir Jūs-tikrai liksite maloniai nustebinti😚. Sėkmės Jums, Aistra!
Daiva Baubliene
2019-04-14T16:04:57+0000
Puiki kvepalų gamybos pamoka..tiek įspūdžių ir naujų žinių.Pasigaminau su Jūsų pagalba kvepalus kurių senai norejau..Labai didelis ačiū ir sekmės Jūms.💐🌷🌺
Liudmila Pastuchova
2019-04-06T21:06:51+0000
Puikiai praleistas laikas kvepalų gamybos pamokoje, tikrai drąsiai rekomenduoju išbandyti nebandžiusiems, o ir pati mielai sudalyvaučiau dar kartą 😉
Raminta Matulytė
2018-08-30T12:15:43+0000
Tai nuostabu🌸🌸🌸🌸🌸jūs ir tai ką kuriate nepakartojama🙏🙏🙏 ačiū💗
Lina Vingienė
2018-08-15T18:56:41+0000
Ačiū, Aistra :* Esi nuostabi ir nostabu visą ką darai! Dėkoju už pirkinius ir konsultacijas, viskas taip moteriška ir su meile <3
Vaiva Wengel
2017-08-08T20:03:12+0000
Nuostabiai praleistas laikas gaminant kvepalus! Labai labai ačiū! 🙂
Ugne Zibolyte
2017-07-22T04:52:10+0000
Labai džiaugiuosi apsilankiusi Jūsų kvepalų gamybos užsiėmime. Puikiai praleistas rytas jaukioje studijoje su šaunia kompanija. Aistra - nuostabi mokytoja, šiltas ir geras žmogus. Būtinai sugrįšiu. Ačiū. 🙂
Tiesiog Regina
2017-02-08T21:53:31+0000
Miela Aistra, Ačiū už nuostabią kelionę i fantastišką kvapų pasaulį. Nekantrauju išbandyti susikurtus kvepalus, jaučiu, kad su Jūsų pagalba pasigaminau savo kvapą! Ačiū Jums už dar vieną aistrą mano gyvenime! Iki kitų susitikimų!
Virginija Armonienė
2017-01-29T06:48:25+0000
Kvapniausiai praleistas laikas! Vyras džiaugiasi dovana, o ir aš, atėjusi tik stebėti procesą, pati jame sudalyvavau (ir tuščiomis neišėjau) 🙂 Puiki mokytoja, neperšanti savo nuomonės - labai profesionaliai patarianti, subtiliai ir maloniai bendraujanti. Išėję jautėmės pailsėję ir patyrę kažką visiškai naujo. Ačiū!
Saida Jurkų
2017-01-15T19:56:19+0000
Puiki mokytoja, laikas dirbtuvėse tiesiog praskriejo. Ačiū už atsakymus papildomiems klausimams, geranoriškumą. Jauki ir kvapni studija, rekomenduoju.
Eglė Miceikienė
2016-11-09T20:36:14+0000
Santrauka
Kvapai
Įrašo pavadinimas
Kvapai
Aprašymas
Kvapai gali būti natūralūs arba sintetiniai, jie turi daug daugiau pareigybių, ne tik turi “kvepėti”. Kvapai yra informacija, gaunama apie aplinką.
Autorius
Distiliavimo alembiku mokymai internetu. 3 valandų trukmės video pamokos. PLAČIAU
X