Skip to main content

Aromaterapija – kas tai?

Kuo skiriasi populiarioji ir profesionalioji aromaterapija? Aromaterapijos mitai, aromaterapijos pritaikymo galimybės… Visa tai trumpai aptarsiu šiame straipsnyje.

Aromaterapija. Populiarioji ir profesionalioji.

Aromaterapija Lietuvoje domimasi vis plačiau, didėja save vadinančių „aromaterapijos specialistais“ ir „aromaterapijos ekspertais“ skaičius, bet ar taip save vadinantys asmenys tikrai kompetetingi suteikti bet kokią aromaterapijos paslaugą, o gal yra orientuoti tik į „aromaterapinių produktų“  pardavimus? Koks turi būti aromaterapeutas, kokias studijas, kursus ar mokymus jis turi būti baigęs, kad taip save vadintų? Deja, Lietuvoje tai nėra tiksliai apibrėžta ir man dėl to yra labai gaila, nes aromaterapija nėra tik kvapnus aliejaus buteliukas, tai sudėtinga eterinio aliejaus cheminių komponentų ir detali kliento  anamnezė.

Aromaterapijos istorija. Tiesa ir mitai.

Tikriausiai esate girdėję istoriją apie prancūzų chemiką René-Maurice Gattefossé, mokslinio eksperimento metu nusideginusį ranką? Pasak įvairių literatūros šaltinių, jis įmerkė nudegintą galūnę į šalia stovėjusį skystį ir pasirodo, kad ten buvo levandų eterinis aliejus. Vėliau jis pastebėjo, kad jo ranka stebėtinai greit sugijo, o randas liko labai mažas. Šią istoriją galima rasti daugelyje aromaterapijos knygų  bei internetiniuose šaltiniuose (ir didžiai gerbiamuose lietuviškuose aromaterapijos (!) šaltiniuose), tik sveiko proto žmogui kyla klausimas, kurių velnių mokslininkui, chemikui merkti nudegintą ranką į šalia stovintį neaiškų skystį? Daugiau nekomentuosiu, šis įrašas skirtas trumpam supažindinimui su vyraujančiomis aromaterapijos srovėmis, o vėliau aprašysiu populiariausius aromaterapijos mitus ir atskleisiu Jums tikrąją tiesą.

Daugelis mini ir Biblijinius laikus, teigdami, kad tuo metu buvo plačiai naudojami eteriniai aliejai (kaip vaistai, religinių ir kitų apeigų metu). Žinoma, žolelės ir augalai gal ir buvo naudojami, bet apie garų distiliaciją jokių žinių nėra, šis metodas atsirado daug seniau!

Aromaterapija.

Aromaterapija galime vadinti psichinės ir fizinės gerovės praktiką, naudojant augalines substancijas, įskaitant ir eterinius aliejus, CO2 ekstraktus, absoliutus, augalinius aliejus ir kita. Tai ir mokslas (cheminiai komponentai, jų terapinės savybės, saugumo gairės), ir menas (aromaterapinių produktų kūrimas, ingredientų tarpusavio maišymas).

Eterinių aliejų naudojimo būdų gali būti daug: intraveninis, vaginalinis, rektalinis, oralinis, perkutaninis, inhaliacija. Dažnai saugiausias ir efektyviausias eterinių aliejų naudojimo būdas yra inhaliacija arba eterinių aliejų uodimas, o tam yra įvairių priemonių: uodimas tiesiai iš buteliuko, garų inhalacija, sausa inhaliacija, eterinių aliejų garinimas aplinkoje ir kt. Šiuo atveju reikia atkreipti dėmesį, kad ne visi eteriniai aliejai tinkami inhaliacijai visais būdais, tad pasitarkite su aromaterapeutu.

Deja, žodžiu „aromaterapija“ yra dažnai spekuliuojama ir įmanoma įsigyti sintetinių preparatų ir eterinių aliejų, kurie įvardijami kaip tinkami aromaterapijai, bet toli gražu taip nėra. Eterinių aliejų pirkimas yra prieinamas kiekvienam ir tai yra dar viena spraga, nes ar paprastas vartotojas geba atskirti gryną eterinį aliejų nuo sintetinio bei naudoti jį tinkamai? Prieš pradėdami naudoti eterinius aliejus, pasitarkite su aromaterapeutu, kuris padės Jums pasirinkti tinkamą ir kokybišką eterinį aliejų bei patars dėl labiausiai Jūsų atveju tinkamų produktų naudojimo.

Aromaterapija

Aromaterapijos pritaikymas.

Aromaterapija gali būti pritaikoma ir naudojama:

  • Aromaterapija SPA centruose;
  • Kosmetologinė aromaterapija;
  • Aromaterapinė kosmetika;
  • Aromaterapija ligonių sveikatai;
  • Aromaterapija masažui;
  • Aromaterapija namų ruošoje;
  • Aromaterapija verslui ir t.t..

Aromaterapija

Profesionali aromaterapija vs. populiarioji aromaterapija.

Ar esate girdėję tokius žodžius kaip: „terapinės klasės eteriniai aliejai“, „aukščiausios kokybės eteriniai aliejai“ ir t.t. Gal ir nustebinsiu Jus pasakydama, kad tokių kategorijų tiesiog nėra ir tai tik žodžių žaismas, naudojamas, siekiant paskatinti Jus pirkti būtent vienos ar kitos įmonės produktus. Keista, bet dažnai girdžiu ar kur nors perskaitau apie „terapinės klasės eterinius aliejus“ iš abejotinų, tinklinio marketingo kompanijų produktų platintojų, kurie dažnai su aromaterapija neturi nieko bendro, neskaitant kelių valandų ar vienos dienos mokymų, kuriuos vedė koks nors tos pačios tinklinės marketingo kompanijos „specialistas“, bet iš kitos pusės, kiekviena kompanija nusistato savo standartus ir kokybės ribas.

AromaterapijaApsilankę aromaterapinius produktus parduodančioje parduotuvėje turbūt dažniausiai bendraujate su pardavėjomis – konsultantėmis, kurios nėra aromaterapeutės ir negali Jūsų profesionaliai pakonsultuoti (taip dažniausiai būna), jos tik gali pasiūlyti bendrinius mišinius ar eterinius aliejus, apie kurių naudojimą galime perskaityti bet kur, nes egzistuoja tam tikri dėsniai, kuriuo atveju vieną ar kitą eterinį aliejų galime naudoti, pvz., visi puikiai žino, kad levandų eterinis aliejus gali pagelbėti esant nemigai, bet dažnai niekas neklausia kokios rūšies levandų eterinis aliejus tinkamas šiam atvejui? Koks komponentas nulemia šį dėsningumą, ar mano turimame eterinio aliejaus buteliuke yra šio komponento?

Ar žinote, kad eteriniai aliejai gali būti efektyvūs tam tikrų negalavimų atvejais (nuo peršalimų, depresijos, nemigos, odos problemų ir t.t.), bet yra ir kontraindikacijų, pavyzdžiui, nėštumo metu nerekomenduojamų naudoti eterinių aliejų sąrašas siekia 50 eterinių aliejų!

Aš tik noriu pasakyti, kad eterinius aliejus pirktumėte protingai, rekomenduoju pasitarti su profesionaliu aromaterapeutu, kuris pakonsultuos ir paaiškins, kodėl Jūsų problemos sprendimui siūlomas vienas ar kitas eterinis aliejus, jų mišinys ar aromaterapinis produktas.  Štai kuo skiriasi profesionalioji ir populiarioji aromaterapija.

Chemikė – aromaterapeutė Aistra Papaitė

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

 

Klientų atsiliepimai

Rekomenduoju, puikiai parinko kvapus ir sukūrė asmeninius kvepalus, labai esu patenkinta👍
Daiva Dzvonkienė
2021-05-04T16:27:05+0000
Ačiū už nuostabią kvepalų gaminimo pamoką 🙂
Naste Saveljeva
2020-09-19T15:22:17+0000
Aistra, ačiū už profesionalumą, rūpestį, atsakymus į visus kilusius klausimus, konsultacijas! 💯 Po augalų distiliavimo mokymų jaučiausi visiškai pasitikinti savimi pradėti distiliuoti pirmuosius augalus! 🌿 Alembikas visiškai užbūrė 🪐
Roberta Bulotaitė
2020-09-18T13:36:40+0000
Labai ačiū, Aistra, už nuoširdų, jaukų ir informatyvų žvakių gamybos kursą! Gavau labai labai daug informacijos ir įkvėpimo gaminant žvakes. <3
Lina Falkauskė
2020-06-28T19:35:54+0000
Ačiū už kremų gamybos kursą, rekomenduoju visiems pradedantiems!
Justė Navalinskė
2020-05-21T09:08:06+0000
Nuostabi patirtis gaminant savo rankų/uoslės darbo kvepalus. Patarimai vertingi, bei labai profesionali Aistra kaip arometerapijos specialistė!
Aušra Kuliešienė
2019-12-30T06:41:34+0000
Koks nuostabus kvapų pasaulis,bet ir skirtingas .Buvo puikiai praleistas laikas.Tos praleistos valandos kvapų pasaulyje prabėgo ,kaip akimirka.Tiek visko daug sužinota ir patirta.Labai labai ačiū už malonų ir šiltą bendravimą.Buvo labai nuostabų ir miela Jūs sutikti.Sekmes Jums kvapų ir aromatų pasaulyje.,
Danute Mickuviene
2019-11-19T14:31:12+0000
Trys valandos tarp kvapų, spalvų ir formų... O kur dar begalė informacijos ir teigiamų emocijų ☺️. Ir pilnas krepšys pasigamintų produktų: muiliukų, vonios druskų, sviestų ir kitų malonumų😊🦋. Sudalyvaukite ir Jūs-tikrai liksite maloniai nustebinti😚. Sėkmės Jums, Aistra!
Daiva Baubliene
2019-04-14T16:04:57+0000
Puiki kvepalų gamybos pamoka..tiek įspūdžių ir naujų žinių.Pasigaminau su Jūsų pagalba kvepalus kurių senai norejau..Labai didelis ačiū ir sekmės Jūms.💐🌷🌺
Liudmila Pastuchova
2019-04-06T21:06:51+0000
Puikiai praleistas laikas kvepalų gamybos pamokoje, tikrai drąsiai rekomenduoju išbandyti nebandžiusiems, o ir pati mielai sudalyvaučiau dar kartą 😉
Raminta Matulytė
2018-08-30T12:15:43+0000
Tai nuostabu🌸🌸🌸🌸🌸jūs ir tai ką kuriate nepakartojama🙏🙏🙏 ačiū💗
Lina Vingienė
2018-08-15T18:56:41+0000
Ačiū, Aistra :* Esi nuostabi ir nostabu visą ką darai! Dėkoju už pirkinius ir konsultacijas, viskas taip moteriška ir su meile <3
Vaiva Wengel
2017-08-08T20:03:12+0000
Nuostabiai praleistas laikas gaminant kvepalus! Labai labai ačiū! 🙂
Ugne Zibolyte
2017-07-22T04:52:10+0000
Labai džiaugiuosi apsilankiusi Jūsų kvepalų gamybos užsiėmime. Puikiai praleistas rytas jaukioje studijoje su šaunia kompanija. Aistra - nuostabi mokytoja, šiltas ir geras žmogus. Būtinai sugrįšiu. Ačiū. 🙂
Tiesiog Regina
2017-02-08T21:53:31+0000
Miela Aistra, Ačiū už nuostabią kelionę i fantastišką kvapų pasaulį. Nekantrauju išbandyti susikurtus kvepalus, jaučiu, kad su Jūsų pagalba pasigaminau savo kvapą! Ačiū Jums už dar vieną aistrą mano gyvenime! Iki kitų susitikimų!
Virginija Armonienė
2017-01-29T06:48:25+0000
Kvapniausiai praleistas laikas! Vyras džiaugiasi dovana, o ir aš, atėjusi tik stebėti procesą, pati jame sudalyvavau (ir tuščiomis neišėjau) 🙂 Puiki mokytoja, neperšanti savo nuomonės - labai profesionaliai patarianti, subtiliai ir maloniai bendraujanti. Išėję jautėmės pailsėję ir patyrę kažką visiškai naujo. Ačiū!
Saida Jurkų
2017-01-15T19:56:19+0000
Puiki mokytoja, laikas dirbtuvėse tiesiog praskriejo. Ačiū už atsakymus papildomiems klausimams, geranoriškumą. Jauki ir kvapni studija, rekomenduoju.
Eglė Miceikienė
2016-11-09T20:36:14+0000
Santrauka
Aromaterapija
Įrašo pavadinimas
Aromaterapija
Aprašymas
Aromaterapija – kas tai? Kuo skiriasi populiarioji ir profesionalioji aromaterapija? Aromaterapijos mitai, aromaterapijos pritaikymo galimybės... Visa tai trumpai aptarsiu šiame straipsnyje.
Autorius
Gamtoskvapai
Close Menu
Distiliavimo alembiku mokymai internetu. 3 valandų trukmės video pamokos. PLAČIAU
X