Skip to main content

Fitolis (užpiltinis aliejus, ištrauka) – augalų ištrauka aliejuje. Tokį aliejų nesunku pasigaminti namuose, iš darže, pamiškėje ar pievoje augančių žolelių (pvz., medetkų, ežiuolių, ramunėlių, jonažolių, kraujažolių, šlamučių ir kitų).

Užpiltiniai aliejai turi kitas savybes nei įprastu šaltuoju būdu spausti augaliniai aliejai ar distiliacijos būdu gaunami eteriniai aliejai, tačiau jie yra gaminami ir naudojami nuo seno, o gamybos būdas išliko nepakitęs.

Taip gaminamas fitolis (užpiltinis aliejus) tradiciniu būdu:

  • Surinkta ir susmulkinta žaliava (augalo lapai, žiedai, šaknys – priklausomai nuo augalo) patalpinama tamsaus stiklo inde. Stenkitės patalpinti kuo daugiau žaliavos. Žaliava gali būti šviežia arba džiovinta, tačiau būtinai sausa (be vandens lašelių).
  • Žaliava iki indo viršaus užpilama nerafinuotu aliejumi (pvz., alyvuogių, saulėgrąžų, sezamų, vynuogių kauliukų), nepaliekant oro tarpo (oras kenkia aliejaus kokybei).
  • Indas paliekamas saulėje 21 d. ciklui, kas 7 dienas (arba, kai žaliava pakeičia spalvą į tamsiai rudą) pakeičiant inde esančią žaliavą nauja ir užpilant nerafinuotu aliejumi iki indo viršaus.
  • Po 3 savaičių indo turinys nukošiamas, gautas aliejus patalpinamas tamsaus stiklo butelyje ir laikomas tamsioje, vėsioje vietoje.

Toks aliejus (fitolis) galios kelis mėnesius. Jį galite naudoti masažams, įtrinimams, vietoje kremo, plaukų kaukių.

Kitas fitolių (užpiltinių aliejų) gamybos būdas: žaliava užpilama nerafinuotu aliejumi ir kelias valandas kaitinama (ne daugiau 80 °C), intensyviai maišant. Vėliau turinys nukošiamas, gautas aliejus saugomas tamsaus stiklo inde, tamsioje ir vėsioje vietoje.

Tikras fitolis (užpiltinis aliejus) gaunamas gaminant tik tradiciniu būdu, skirtingais būdais pagamintų aliejų savybėss bus skirtingos, o terapijai geriausia naudoti tradicinį būdą, kai augalas pamažu perduoda savo savybes aliejui.

Gamindami užpiltinį aliejų pasikliaukite intuicija ir savo pojūčiais, jei keičiant žaliavą kvapas ir spalva Jums atrodo pakankami – nukoškite ir naudokite aliejų, jei proceso pabaigoje jaučiate, kad norėtumėte stipresnio fitolio – mirkykite didesnį kiekį žaliavos ir ilgesnį laiką.

Jei Jus domina teminiai renginiai (mergvakariams, vestuvėms, draugų vakarams, darbo vakarėliams), aromaterapinė konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X