Skip to main content

Lūpų balzamo gamyba yra nesudėtingas procesas, kuriame gali sudalyvauti net ir Jūsų vaikai, kurie padės sverti, rinkti tinkamus aliejus, juos bandys ir pilstys pagamintus balzamus į indelius. O gal norite surengti draugių vakarą, tam taip pat puikiai tiks lūpų balzamo gamyba!

Ar vasara, ar žiema, norime, kad lūpos būtų gražios ir švelnios. Turbūt nieko nenustebinsiu, pasakydama, kad lūpomis reikia rūpintis ne tik žiemos metu, bet ir vasarą, o geriausia lūpų priežiūros priemonė – natūralus lūpų balzamas, kurį galite pasigaminti ir namuose. Galimi ir visai paprasti lūpų balzamų receptai, jei neturite kelių gamybai reikiamų ingredientų (apie juos skaitykite toliau).

Lūpų balzamo gamyba galime užsiimti net savo virtuvėje, o rezultatas džiugins ištisus metus. Pirmiausiai, svarbu gamybos vietos švara. Pasiruoškite ir švarių indelių, į kuriuos pilsite lūpų balzamą (labiausiai tinkami tūbelės formos indeliai). Susistatykite visus reikiamus ingredientus, pasiruoškite svarstykles ir vandens vonelę, kurioje šildysite aliejus ir bičių vašką bei indus matavimui ir gamybai.

 Lūpų balzamo gamyba. Reikiami ingredientai:

2,5 g bičių vaško

2,5 g simondsijų aliejaus

2,5 g kakavos sviesto

2,5 g kokosų aliejaus

Visus ingredientus pasveriame ir statome indą, kuriame svėrėme ingredientus į vandens vonelę. Gaminant svarbu ir eilės tvarka, kuria šildome ingredientus, bet šis kiekis bus vos 2 lūpų balzamams, tad šios taisyklės nesilaikykime.

Bičių vaškas yra vienas pagrindinių lūpų balzamo gamybos ingredientų. Jis padeda išgauti reikiamą gaminio konsistenciją, kad galėtume išsukti balzamą iš tūbelės. Turbūt pastebėjote, kad bičių vaškas būna geltonos spalvos, kvepiantis medumi ir baltas (granulėmis). Ar žinote, kuo skiriasi šie bičių vaškai? Žinoma, kad kokybe, grynumu, kvapu, spalva bei dar keliais parametrais. Apie bičių vaško savybes plačiau kalbame lūpų balzamų gamybos individualių konsultacijų metu.

Simondsijų (jojoba) aliejus yra skystas vaškas, jį dažnai naudojame odai, kremų gamyboje, bet šis aliejus – skystas vaškas puikiai tinkamas ir lūpų priežiūrai.

Apie kakavos sviestą ir kalbėti nereikia, turbūt žinote, kad jis naudojamas ne tik šokolado gamyboje, bet ir turi begalę naudos odai. Aš naudoju savo spaustą, tamsų kakavos sviestą. Tiesą sakant, tokios kokybės kakavos sviesto niekur nemačiau. Kiek teko bandyti, visi tiekėjai prekiauja jau išvalytu nuo kvapo ir spalvos kakavos sviestu. O vienoje el. parduotuvėje rastas tamsus kakavos sviestas neprilygsta nei kvapu, nei skoniu, nei savo savybėmis mano šviežiai spaustajam. O šiam lūpų balzamui net ir kvapo nereikės, „šokolado“ kvapą ir spalvą suteiks tamsusis kakavos sviestas.

20160729_173831Kokosų aliejų spaudžiu pati, jo galima įsigyti bet kurioje parduotuvėje, svarbu, kad visi aliejai būtų nerafinuoti (juk nenorime lūpų tepti tik riebalais, be jokių vitaminų ir naudingų medžiagų). Nusivylusi poroje prekybos vietų įsigytu kokosų aliejumi, nusprendžiau jį išgauti pati. Manojo kvapas intensyvesnis, labiau kvepia kokosais, o kaip malonu jį naudoti odos priemonių gamyboje!

Jei neturite šių ingredientų, nenusiminkite, Jums prireiks tik 2,5 g bičių vaško ir 7,5 g Jūsų turimo skystojo aliejaus (pvz., galite naudoti tik kokosų aliejų arba tik saldžiųjų migdolų aliejų), tik tokiu atveju vertėtų pasitikrinti konsistenciją, ar ne per mažai bičių vaško, ypač karštomis dienomis. Svarbu, kad balzamą lengvai išsuktumėte iš tūbelės. Čia paliekama vietos Jūsų eksperimentams ir fantazijai.

Į vandens vonelėje ištirpusią masę, galite įlašinti 1 – 4 lašelius eterinio aliejaus (laimų, saldžiųjų apelsinų, levandų ir pan.), kuris suteiks norimą kvapą. Aš gaminau balzamą be eterinių aliejų, nes mano spausti kakavos ir kokosų aliejai suteikė neapsakomai saldų ir egzotišką kvapą.

Kai bičių vaškas ir aliejai ištirpsta, juos išmaišome, išimame iš vandens vonelės, įlašiname eterinius aliejus, dar kartą išmaišome ir supilame į mūsų turimus indelius. Lūpų balzamas greitai sustings ir galėsite jį naudoti lūpų priežiūrai. Šis balzamas saugos nuo skilinėjimo, prastų oro sąlygų (tiek kaitros, tiek ir šalčio bei vėjo) ir suteiks minkštumo Jūsų lūpoms.

lupoms

Jei norėtumėte išmokti gaminti lūpų balzamus, kurti receptus, gaminti lūpų blizgius, eksperimentuoti su spalvomis ir gaminti spalvotus lūpų balzamus ar net lūpų dažus, o gal tiesiog išbandyti mano spausto kokosų, kakavos, sezamų, kanapių ar kitus aliejus – susisiekite su manimi el. paštu: [email protected] arba tel. +370 60880538

Jei Jus domina aromaterapinė konsultacija, aromaterapijos kursai, augalų distiliavimo konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms, kvepalus…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X