Skip to main content

Aromaterapinės kelionės.

Ne paslaptis, kad iš noro pasisemti naujų žinių/ įkvėpimo bei patirti ką nors nauja savo srityje dažnai mano atostogų planuose atsiranda įvairūs lankymo objektai – vietinis ūkis, kosmetikos krautuvėlė, aromaterapijos studija, tos šalies Botanikos sodas, vietiniai aromaterapijos, kosmetikos, kvepalų gamintojai.
Šįkart su vyru Tomu (jis aromaterapijoje tikras žinovas, ypač daug išmano apie augalų distiliavimą ir jų rinkimą, puikiai identifikuoja augimvietes net ir svečioje šalyje) keliavome į Atėnus, kurie kaip didmiestis turi daug mažiau aromaterapijos/ kosmetikos gamybos veiklų nei Graikijos salos.

Dėl mažoje Graikijos saloje distiliuotų eterinių aliejų apėjome visus Atėnus ir tuo metu krautuvėlė („Katalahou„) turėjo tik 3 eterinius aliejus iš vietinių distiliuotojų, todėl juos pagriebėme ir panardinome nosis į nuostabius pipirmėčių (Mentha piperita), raudonėlių (Origanum vulgare) ir pajūrinių kritmų (Crithmum maritimum) aromatus. Taip kvepia tik mūsų pačių distiliuoti eteriniai aliejai, visai kitas jų pokvapis būna iš didžiųjų gamintojų gautų eterinių aliejų.

Eteriniai aliejai, kuriuos įsigijome – tikri, gryni, tyri, nuostabių aromatų, stulbinamo poveikio

Labai įdomu, kad kai pasakėme, kad norime visų trijų – krautuvėlės šeimininkė įspėjo, kad jie brangesni nei parduotuviniai eteriniai aliejai, nes augalai renkami rankomis, distiliuoti mažame ūkyje bei paklausė ar tikrai mes norime jų visų (suprask, kad Atėnuose ne dažnas naudoja eterinius aliejus ir nedaug apie juos žino). Pasakius, kad patys distiliuojame labai nustebo ir apsidžiaugė, kad parduoda produktą tiems, kurie jį vertina, bet nusivylė, kad negali mūsų nieko paklausti, nes pati apie šią sritį nelabai ką teišmano! Uostymu niekas nesibaigė, nes nauji batai suteikė nepatogumo kojoms (viešuoju transportu nesinaudojome, lakstėme po Atėnus savo kojomis ir po kelių dienų vaikščiojimo po 10 valandų per dieną kojos nori nenori sako „mesk tuos batus, eik basomis arba gulk ant griuvėsių ir ilsėkis“. Pagelbėjo pipirmėčių eterinis aliejus (Mentha piperita) – į delną įdėjau nedidelio graikinio riešuto dydžio bazinio kremo ir į jį įlašinau 2-3 lašus pipirmėčių eterinio aliejaus, mišiniu masažavau kojas – viešbučio kambaryje pasklido salstelėjęs mėtų aromatas, o po gerų 5 minučių pajaučiau malonią vėsą tiek pėdose, tiek delnuose, o karštą dieną tai didelė prabanga! Tik nepadauginkite eterinio aliejaus jei kada bandysite šį metodą, nenaudokite pipirmėčių eterinio aliejaus veido srityje, nenaudokite kūdikiams ir mažiems vaikams, jautriems asmenims, nerekomenduojamas pasirinkimas ir nėščiosioms. Jei jau padauginote ir jaučiate nemalonius pojūčius – dilgčiojimą, niežulį, skausmą – užtepkite pažeistą vietą augaliniu aliejumi, gausiai nuplaukite muilu bei tekančiu vandeniu bei užtepkite augalinio aliejaus ar kremo.


Bevaikštant siauromis gatvelėmis galime rasti įvairių krautuvėlių – ekologiškų prekių, Graikijos ūkių produkcijos, norintys gali apsilankyti ir atvykėlių kvartaluose, kur įsikūrę indų, kinų, arabų krautuvėlės. Vienos krautuvėlės vitrinos buvo išdėliotos rankų darbo gaminiais, rutuliniais kvepalais, esencijomis, kuriuos „neva“ gamino vienuoliai. Užėjus į krautuvėlę panagrinėti prekių pamatėme, kad vartotojas truputį apgaunamas ir turi būti budrus, nes ant etikečių nebuvo jokių sudėčių, jokių pavadinimų, tik pavyzdžiai, kur galėjome uostyti ir pačiupinėti, nei lotyniškų pavadinimų ant „eterinių aliejų“ buteliukų, kuriuos paruoščius dvelkė sintetinis aromatas, o konsultantės apie parduodamus produktus nieko negalėjo papasakoti, neva turime pajausti kokias prekes norime įsigyti… Tokiais atvejais pradedi suprasti, kad nežinodamas gali nusipirkti visai ne tai, ko tikiesi ir moki tik už reklaminę kampaniją, po kuria pasislėpę religiniai atstovai pelno didesnį pasitikėjimą ir produktai yra perkami tik dėl „energetikos“. Perspėju, kad vedami vien tik intuicijos galite įsigyti daugiau žalos nei naudos galinčias padaryti priemones. Savo ilgos pažinties su aromaterapija metu esu susidūrusi su daugeliu „keistuolių“, kurie vien pačiupinėję buteliuką konstatuoja ar produktas viduje kokybiškas, grynas ar ne, o eterinius aliejus sau renkasi taip pat tik paėmę į rankas buteliuką, be jokios analizės, net be paprasto pauostymo ar žvilgtelėjimo kas gi slypi tame buteliuke. Deja, tokie metodai man nėra patikimi, juk gyvename ne gūdžiais laikais, kur nieko nėra, dabar turime ypač daug galimybių įsitikinti, kad perkame gerą produktą. Šioje krautuvėlėje pabuvome neilgai, užteko pauostyti kelis gaminius, paklausti ar turi eterinio aliejaus pagaminto Graikijoje, žinoma, pardavėja tikino, kad visi tie „eteriniai aliejai“ pagaminti Graikijoje, bet kai esi šioje srityje ne naujokas, žinai, kad tai toli gražu nuo tiesos.
Atėnuose mūsų tikslų buvo daug, vienas jų – aplankyti prieš savaitę atsidariusią laboratoriją, kurioje gaminami augalų ekstraktai, homeopatiniai preparatai, žolelių mišiniai, rankų darbo kremai ir planuojami distiliuoti vietiniai augalai. Išties nuostabu būti įleistam į tokias vietas, ypač man kaip chemikei, nors pabuvus tarp svarstyklių, pHmetrų, kolbų, stiklinių distiliatorių, grūstuvių, stiklinėlių sterilioje laboratorijos aplinkoje norėjosi įkvėpti pačių augalų, juos surinkti laukinėje gamtoje, todėl taip ir padarėme – iškeliavome ūkininkų keliais ieškoti laukinės gamtos augalų, juos nagrinėti, tyrinėti ir žinoma dalį parsivežti savo eksperimentams.

Laboratorija įkurta čia pat, parduotuvėje, kur kiekvienas gali savo akimis pamatyti kaip vyksta gamyba. Laboratorija turi Kosmetikos, Homeopatijos, Fitoterapijos padalinius
Laboratorijoje kompaktiškai išdėstyti įvairūs prietaisai ir žolelių bei ekstraktų saugojimo spintos

Šįkart parsivežėme eukaliptų lapų, nors dabar ir ne jų rinkimo sezonas, bet mums eksperimentai tęsiasi visus metus, todėl tolome nuo Atėnų ir pajūryje rinkome eukaliptų lapus. Aplink Atėnus eukaliptai pasodinti kaip mūsų liepos – šalia kelių, patrynus lapus tarp rankų uoslę pamalonina kvapni inhaliacija! Išdistiliavus pavyko atskirti daugiau nei 5 ml eterinio aliejaus, kurį palikome subręsti iki tinkamo naudoti laiko.

Distiliuojame eukaliptų lapus

Linkėjimai,
Aistra Kazlauskienė – aromaterapeutė, chemikė, natūraliosios parfumerijos atstovė, kosmetikos gamybos lektorė

Su manimi galite susisiekti el. paštu [email protected]

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X