Skip to main content

Eteriniai aliejai vis labiau populiarėja ir negaliu sakyti, kad aš visiškai tuo žaviuosi, nes neteisingai naudojant eterinius aliejus ar išsirinkus netinkamus eterinius aliejus galima patirti daugiau žalos, nei naudos. Atsižvelgiant į skaitytojų prašymus ir komentarus, noriu trumpai pasidalinti asmenine patirtimi apie eterinių aliejų naudojimą bei aromaterapiją.
Aromaterapijos mokslas ir menas tikrai nėra išmokstamas per trumpą laiką, t.y., perskaičius kelis protingus straipsnius netapsite ekspertu, pabuvę viename seminare netapsite aromaterapeutu, tai turi tapti Jūsų gyvenimu, o ne tik pomėgiu, bet tai tikrai įmanoma ir noriu paskatinti norinčius daugiau sužinoti apie aromaterapiją, eterinių aliejų naudojimą domėtis ir nenuleisti rankų!

Mano pirmoji pažintis su eteriniais aliejais

Pirmą kartą apie eterinių aliejų kvapus sužinojau prieš 15 metų, tuomet gavau dovanų buteliuką levandų aliejaus. Tuo metu tai buvo kvapas, kuris mane užbūrė savo subtilumu, švelnumu. Vėliau tik kvapo man nepakako ir norėjau daugiau sužinoti apie tą skystį, esantį buteliuke. Visus atsakymus į klausimus gavau tikrai ne akimirksniu, teko daug skaityti, domėtis, lankyti įvairius seminarus, užsiėmimus, mokytis. Tik prieš ~6 metus mintyse apsisprendžiau, kad tikrai noriu sieti savo gyvenimą su aromaterapija, žolelėmis, kosmetikos kūrimu. Ir dabar nesakau, kad esu aromaterapijos ar kosmetikos gamybos guru, žinanti viską – gyvename dinamiškame pasaulyje, kuriame viskas keičiasi, vienas tiesas keičia kitos, keičiasi įstatymai ir pan., bet įgijau nemažai žinių bei patirties, kad galėčiau mokyti ir kitus, nors pati mokausi nuolat ir sustoti neketinu. Visada sakau, kad jei galvoje kyla sumaištis, pradedate nebesuvokti kas yra gerai, kas blogai, kur teisinga informacija, o kur ne, vadinasi pradedate įsisąmoninti gautą informaciją bei kritiškai vertinti visą gaunamą informaciją. Vėliau tai išnyksta ir sugebi atsirinkti, kas artimiau būtent tau.

Eterinių aliejų naudojimas

Apie skiedimus ir saugumą.

Eterinis aliejus gali būti skystas, bet jis tikrai nėra lygus vandeniui, net hidrolatas –gėlių vanduo nėra tik vanduo, jame aptinkama įvairiausių lakiųjų medžiagų! Eterinis aliejus ir bazinis (augalinis) aliejus taip pat nėra tapačios medžiagos.

Eterinis aliejus gali būti išgautas iš įvairių augalo dalių, net vaisių (citrusiniai vaisiai), skiriasi išgavimo būdai, kvapas bei poveikis. Hidrolatai anksčiau būdavo vadinami eterinių aliejų gamybos šalutiniu produktu, bet šiuo metu jų naudojimas plačiai pritaikomas aromaterapijoje bei kosmetikos gamyboje.

Augalinis aliejus (bazinis) gaunamas mechaninių presų pagalba, spaudžiant sėklas ar riešutus, pvz., argano aliejus, migdolų aliejus, sezamų aliejus ir t.t.

Eteriniai aliejai vandenyje netirpsta (dideliais kiekiais), o sumaišius juos su augaliniais aliejais gausime vientisą mišinį, todėl norint naudoti eterinius aliejus ant odos, skieskite juos baziniame aliejuje, geriausia, kad tai būtų NERAFINUOTAS šalto spaudimo augalinis aliejus!

Koks eterinių aliejų skiedimas rekomenduojamas? Dažniausiai vieno recepto nėra ir skiedimo pritaikymus reikėtų nagrinėti individualiai, nes eteriniai aliejai nėra tik SKANUS ar NESKANUS KVAPAS, išnagrinėjus eterinių aliejų cheminę sudėtį pamatytume ir dažnam negirdėtų pavadinimų. Verta paminėti, kad eterinių aliejų skiedimo santykis priklauso nuo nagrinėjamo atvejo, nuo negaluojančio asmens fizinės būklės, jautrumo ir pan. , pvz, vaikams, senyvo amžiaus asmenims, nėščioms moterims bei turintiems rimtų sveikatos sutrikimų, rekomenduojamas iki 1 proc. skiedimas baziniame aliejuje (iki 5 – 6 lašų 30 ml bazinio aliejaus), itin retais atvejais gali būti ir 5 – 20 proc. skiedimas baziniame aliejuje ar gryno eterinio aliejaus naudojimas.

Saugumą visada akcentuoju, nes tik Jūs patys galite save apsaugoti nuo neigiamų reakcijų, odos jautrumo.

Seminarų metu dažnai pasakoju įvairius nutikimus:

  1. Kartą draugė įsigijo BERGAMOČIŲ eterinio aliejaus (o taip, šis aliejus nuostabus!), deja, ji kreipėsi patarimo dėl odos paraudimo ir skausmingų pūslelių atsiradimo, mat bergamočių kvapas tikrai toks nuostabus, kad norėtum juo kvėpintis, deja, ji ir pasikvėpino, gryną aliejų tepė ant nemažo odos ploto, ko pasekoje sukėlė nemalonius pojūčius, odos paraudimą bei skausmą… Moralas: nenaudokite neskiestų eterinių aliejų, ir aš kalbu ne tik apie citrusinių vaisių eterinių aliejų naudojimą prieš einant į saulėtą orą, kol nežinote kam ir kaip juos tinkamai galite panaudoti. 
  2. Viena mergina gavo dovanų aromaterapinę druską, kvepiančią pipirmėtėmis. Įsipylė jos šiek tiek daugiau, nei reikėjo, atsigulė į šiltą vonią ir pajuto ŠALTĮ! Gal ir nieko blogo, sakytumėte… bet vos po kelių minučių oda pradėjo ne šalti, o kaisti, jausmai ir pojūčiai tarsi sumišo. Išlipus iš vonios oda buvo smarkiai paraudusi, o tas šaltis – karštis dar ilgai nesiliovė ir tapo dideliu skausmu. Plauk vandeniu kiek nori, o pojūtis tas pats, oda dar labiau rausta. Moralas: viską vertink kritiškai ir pirmiausiai išbandyk nedidelį kiekį priemonės ant mažo odos plotelio.

Tai tik pavyzdžiai, bet mokytis iš kitų klaidų kartais geriau. Atminkite, kad NĖRA ir visiems tinkančių receptų – reikia bandyti ir atrasti Jums tinkamiausius.

Galėčiau išsiplėsti ir parašyti visą knygą, bet pamąstymui: Ar eterinius aliejus naudojate ir renkatės tik pagal kvapą (skanus, neskanus, šlykštus ir pan.)? Ar žinote, kokius eterinius aliejus galite keisti kitais ir kodėl? Koks eterinių aliejų komponentas gali palengvinti negalavimą būtent Jūsų atveju?

Rašykite savo pamąstymus el. paštu: [email protected]

Apie eterinių aliejų ir hidrolatų distiliavimą galite sužinoti 3 valandų trukmės nuotoliniuose (video) mokymuose. Juos rasite čia.

Noriu priminti, kad aromaterapija ar kosmetikos gamyba man nėra tik hobis, tai mano kasdienybė, todėl noriu ir Jums parodyti, kad galima pagaminti įvairių priemonių namams, odai, kūnui ir plaukams, naudojant nesudėtingus receptus bei gamybos technologiją.

Linkėjimai,

Aistra Papaitė

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! ©

Klientų atsiliepimai

Rekomenduoju, puikiai parinko kvapus ir sukūrė asmeninius kvepalus, labai esu patenkinta👍
Daiva Dzvonkienė
2021-05-04T16:27:05+0000
Ačiū už nuostabią kvepalų gaminimo pamoką 🙂
Naste Saveljeva
2020-09-19T15:22:17+0000
Aistra, ačiū už profesionalumą, rūpestį, atsakymus į visus kilusius klausimus, konsultacijas! 💯 Po augalų distiliavimo mokymų jaučiausi visiškai pasitikinti savimi pradėti distiliuoti pirmuosius augalus! 🌿 Alembikas visiškai užbūrė 🪐
Roberta Bulotaitė
2020-09-18T13:36:40+0000
Labai ačiū, Aistra, už nuoširdų, jaukų ir informatyvų žvakių gamybos kursą! Gavau labai labai daug informacijos ir įkvėpimo gaminant žvakes. <3
Lina Falkauskė
2020-06-28T19:35:54+0000
Ačiū už kremų gamybos kursą, rekomenduoju visiems pradedantiems!
Justė Navalinskė
2020-05-21T09:08:06+0000
Nuostabi patirtis gaminant savo rankų/uoslės darbo kvepalus. Patarimai vertingi, bei labai profesionali Aistra kaip arometerapijos specialistė!
Aušra Kuliešienė
2019-12-30T06:41:34+0000
Koks nuostabus kvapų pasaulis,bet ir skirtingas .Buvo puikiai praleistas laikas.Tos praleistos valandos kvapų pasaulyje prabėgo ,kaip akimirka.Tiek visko daug sužinota ir patirta.Labai labai ačiū už malonų ir šiltą bendravimą.Buvo labai nuostabų ir miela Jūs sutikti.Sekmes Jums kvapų ir aromatų pasaulyje.,
Danute Mickuviene
2019-11-19T14:31:12+0000
Trys valandos tarp kvapų, spalvų ir formų... O kur dar begalė informacijos ir teigiamų emocijų ☺️. Ir pilnas krepšys pasigamintų produktų: muiliukų, vonios druskų, sviestų ir kitų malonumų😊🦋. Sudalyvaukite ir Jūs-tikrai liksite maloniai nustebinti😚. Sėkmės Jums, Aistra!
Daiva Baubliene
2019-04-14T16:04:57+0000
Puiki kvepalų gamybos pamoka..tiek įspūdžių ir naujų žinių.Pasigaminau su Jūsų pagalba kvepalus kurių senai norejau..Labai didelis ačiū ir sekmės Jūms.💐🌷🌺
Liudmila Pastuchova
2019-04-06T21:06:51+0000
Puikiai praleistas laikas kvepalų gamybos pamokoje, tikrai drąsiai rekomenduoju išbandyti nebandžiusiems, o ir pati mielai sudalyvaučiau dar kartą 😉
Raminta Matulytė
2018-08-30T12:15:43+0000
Tai nuostabu🌸🌸🌸🌸🌸jūs ir tai ką kuriate nepakartojama🙏🙏🙏 ačiū💗
Lina Vingienė
2018-08-15T18:56:41+0000
Ačiū, Aistra :* Esi nuostabi ir nostabu visą ką darai! Dėkoju už pirkinius ir konsultacijas, viskas taip moteriška ir su meile <3
Vaiva Wengel
2017-08-08T20:03:12+0000
Nuostabiai praleistas laikas gaminant kvepalus! Labai labai ačiū! 🙂
Ugne Zibolyte
2017-07-22T04:52:10+0000
Labai džiaugiuosi apsilankiusi Jūsų kvepalų gamybos užsiėmime. Puikiai praleistas rytas jaukioje studijoje su šaunia kompanija. Aistra - nuostabi mokytoja, šiltas ir geras žmogus. Būtinai sugrįšiu. Ačiū. 🙂
Tiesiog Regina
2017-02-08T21:53:31+0000
Miela Aistra, Ačiū už nuostabią kelionę i fantastišką kvapų pasaulį. Nekantrauju išbandyti susikurtus kvepalus, jaučiu, kad su Jūsų pagalba pasigaminau savo kvapą! Ačiū Jums už dar vieną aistrą mano gyvenime! Iki kitų susitikimų!
Virginija Armonienė
2017-01-29T06:48:25+0000
Kvapniausiai praleistas laikas! Vyras džiaugiasi dovana, o ir aš, atėjusi tik stebėti procesą, pati jame sudalyvavau (ir tuščiomis neišėjau) 🙂 Puiki mokytoja, neperšanti savo nuomonės - labai profesionaliai patarianti, subtiliai ir maloniai bendraujanti. Išėję jautėmės pailsėję ir patyrę kažką visiškai naujo. Ačiū!
Saida Jurkų
2017-01-15T19:56:19+0000
Puiki mokytoja, laikas dirbtuvėse tiesiog praskriejo. Ačiū už atsakymus papildomiems klausimams, geranoriškumą. Jauki ir kvapni studija, rekomenduoju.
Eglė Miceikienė
2016-11-09T20:36:14+0000
Žvakių gamybos mokymai internetu. 6 valandų trukmės video pamokos. PLAČIAU
X