Skip to main content

Aromaterapijos pagalba po vabzdžių įkandimų ir įgėlimų

Aromaterapija gali mums pasiūlyti daugybę natūralių ir veiksmingų būdų spręsti daugelį negalavimų. Net ir miesto žmogus turbūt žino, kaip nemalonu, kai įkanda uodas ir įgelia bitė ar širšė. Įgėlus ar įkandus vabzdžiui, jaučiame diskomfortą ir nepatogumus: įkandimo vietoje oda parausta, ištinsta, ją skauda ar niežti, daugeliui žmonių prasideda alerginė reakcija (būtina skubiai kreiptis į gydymo įstaigą). Turbūt nereikia vadinti repelentų panacėja ar tikėtis, kad tai, kas suveikė Jūsų draugui, suveiks ir Jums ir būsite apsaugoti nuo skraidančių ir ropinėjančių vabzdžių 100 %, juk kiekvienas organizmas yra šiek tiek skirtingas,  skirtingai reaguoja į tam tikrus dalykus bei priemones (ir repelentai dažnam gali sukelti alergiją).  Be to, egzistuoja skirtingas repelentų veikimo laikas ir viskas priklauso ne tik nuo repelento savybių, bet ir nuo teisingo repelentų naudojimo. Nereikia tikėtis, kad panaudojus repelentą ant mažo ploto, visą dieną Jums negrės vabzdžių įgėlimai ar įkandimai. Apie natūralius repelentus nuo vabzdžių jau rašiau čia.

Įkandus ar įgėlus vabzdžiui gali pagelbėti šaltas kompresas (pvz., ledukai, šaltas vanduo). Šaltis sumažins niežėjimą ir skausmą. Jei po vabzdžių įkandimo ar įgėlimo pasireiškia alerginiai požymiai (tinimas, dusulys, galvos svaigimas, kvėpavimo sutrikimai ir kt.), nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Eterinių aliejų pagalba nuo vabzdžių sukelto niežėjimo

Eteriniai aliejai nėra naudojami tik kaip kvapai (kaip daugelis mano), jie yra sudaryti iš cheminių komponentų, kuriems, remiantis moksliniais tyrimais, priskiriamos tam tikros terapinės savybės. Kaip repelentus ar priemones įgėlus/ įkandus vabzdžiui, galima naudoti eterinių aliejų mišinius (galite susimaišyti patys arba pirkti jau paruoštus produktus), gaminti eterinių aliejų purškiklius su hidrolatais bei alavijo geliu. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad levandų eterinis aliejus (Lavandula angustifolia) ar arbatmedžio  (pražangialapių mirtenių) eterinis aliejus (Melaleuca alternifolia) yra geriausia pagalba po uodų įkandimų ar bitės įgėlimų. Internete rasite daug patarimų, kad šiuos eterinius aliejus galite naudoti grynus, bet mano patarimas būtų skiesti juos, pvz., su alavijo geliu ar baziniu aliejumi (pvz., migdolų). Skiedimas bus saugus sprendimas nėščiosioms, jautriems asmenims bei visai Jūsų šeimai (žinoma, kiekvienu atveju naudodami eterinius aliejus pasikonsultuokite su profesionaliu aromaterapeutu ir nenaudokite eterinių aliejų, kurie Jums sukelia ar gali sukelti alergiją). Kiti eteriniai aliejai, padedantys numalšinti skausmą ar niežėjimą yra pipirmėčių eterinis aliejus (Mentha x piperita) (būtina laikytis saugumo reikalavimų, nenaudoti ant odos gryno) bei šlamučių eterinis aliejus (Helichrysum italicum), kuris ne tik numalšins skausmą ir niežėjimą, bet ir padės greičiau užgyti pažeistai odai. Apie eterinius aliejus galima būtų kalbėti labai daug, bet pabaigai pateikiu kelis mano išbandytus receptus:

Priemonė po vabzdžių įgėlimų:

  • 15 ml (1 valgomasis šaukštas) nerafinuoto aliejaus (migdolų, sezamų, kanapių ar kito)
  • 40 lašų levandų eterinio aliejaus (Lavandula angustifolia)
  • 25 lašai arbatmedžio eterinio aliejaus (Melaleuca alternifolia)

Sumaišykite visus ingredientus, supilkite į naudojimui patogų buteliuką. Įgėlimo vietą dezinfekuokite ir užtepkite nedidelį kiekį priemonės.

Priemonė nuo vabzdžių sukelto niežėjimo:

  • 7 lašai levandų eterinio aliejaus (Lavandula angustifolia)
  • 5 lašai šlamučių eterinio aliejaus (Helichrysum italicum)
  • 3 lašai pipirmėčių eterinio aliejaus (Mentha x piperita)
  • 15 ml (1 valgomasis šaukštas) alavijo gelio

Sumaišykite visus ingredientus, supilkite į naudojimui patogų buteliuką. Niežtinčios odos plote paskirstykite nedidelį kiekį priemonės, palikite išdžiūti. Naudokite kaskart pajutus niežėjimą.

*Primenu, kad dėl aromaterapinių priemonių naudojimo turite pasitarti su profesionaliu aromaterapeutu bei savo gydytoju. 

Jei Jus domina aromaterapinė konsultacija, aromaterapijos kursai, augalų distiliavimo konsultacija, norite išmokti gaminti natūralią kosmetiką namuose savo naudojimui (kremus, balzamus, muilus, šampūnus, dekoratyvinę mineralinę kosmetiką, higienos priemones, priemones SPA procedūroms, kvepalus…) arba norite užsiimti komercine kosmetikos gamybos veikla, bet nežinote nuo ko pradėti – susisiekite su manimi (+370 60880538 arba el. paštu [email protected]).

© Visos teisės saugomos! Kopijuoti be autoriaus sutikimo draudžiama! © 

Šiuo metu prekės neturime. Prisijunkite prie laukiančiųjų. Mes jus informuosime iš karto, kai tik turėsime šią prekę. Nurodykite savo el. pašto adresą.
X